02.09.2019 Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

 

02 września o godzinie 9.00 kościół parafialny w Strzebielinie zapełnił się odświętnie ubranymi dziećmi, najmłodszym pokoleniem naszej społeczności. Uczestnicząc w Mszy Świętej, rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Uroczystość, jak zawsze, uświetnił poczet sztandarowy strzebielińskiej szkoły. Mszę koncelebrował ksiądz Grzegorz, który,jako nauczyciel religii, czynnie na co dzień uczestniczy w życiu uczniów. W ciepłych słowach przypomniał najmłodszym, że czas nauki to nie tylko czas obowiązków, ale także czas zabawy i zawierania przyjaźni. Po mszy uczniowie w zwartej kolumnie, prowadzeni przez sztandar  z wizerunkiem Patrona, kapitana Karola Olgierda Borchardta, przemaszerowali do budynku szkolnego, gdzie wraz z zaproszonymi gośćmi, rodzicami, nauczycielami i pracownikami Zespołu Szkolno-Przedszkolnego wzięli udział w kolejnej części uroczystości.

 

 

         Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego złożyła Pani Dyrektor raport z obecności uczniów Zespołu, a później poprowadziła dalszą część uroczystości. Publiczny występ przed kilkusetosobową „widownią” zawsze jest stresujący, tym bardziej zgromadzeni docenili profesjonalizm i opanowanie Klaudii. Można było odnieść wrażenie, że „mikrofon zupełnie jej nie przeszkadzał”. 

 

         Znaczącym punktem inauguracji roku szkolnego było pasowanie najmłodszych dzieci na pełnoprawnych członków szkolnej społeczności. Każde z dzieci otrzymało w prezencie od samorządu, czyli gminy, którą reprezentowała Inspektor ds. Oświaty Gminy Łęczyce Pani Iwona Reszke, kolorowy worek wypełniony przyborami potrzebnymi pierwszoklasistom w trakcie zajęć lekcyjnych. Zachwycony wzrok najmłodszych pociech był największym podziękowaniem za ten dar.

 

Pani Dyrektor Teresa Hinc w ciepłych słowach przywitała wszystkich zebranych, a uczniom przekazała słowa otuchy i życzenia owocnej pracy i zaangażowania na kolejny rok szkolny, a po oficjalnych przemówieniach, głośny dźwięk tradycyjnego, ręcznego dzwonka obwieścił rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego 2019/2020.

 

          Po oficjalnych uroczystościach odbywających się w sali gimnastycznej, uczniowie wraz ze swymi wychowawcami udali się do sal lekcyjnych, gdzie zapoznano ich z ich obowiązkami, prawami i procedurami na nadchodzący rok szkolny. Na tym ten pierwszy, uroczysty dzień się zakończył.

 

POWODZENIA W NOWYM ROKU SZKOLNYM !!!

 

 

 

 
 
"