23-27.09.2019 Europejski Tydzień Sportu.

Uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Strzebielinie Osiedlu po raz drugi z rzędu wzięli udział w Europejskim Tygodniu Sportu, który w tym roku odbywał się w dniach 23-27.09.

W ramach tego wydarzenia nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali rozgrywki między-klasowe w różnych dyscyplinach sportowych. Klasy IV zagrały w Dwa Ognie Usportowione – zwyciężyli uczniowie klasy IV A, dzieci z klas V i VI zagrali w Unihokeja – tam najlepsi okazali się zawodnicy z V C i VI A.

Siódmoklasiści rozegrali mecz w koszykówkę – zwyciężyli przedstawiciele

klas VII A. Najstarsi zagrali w siatkówkę – laur zwycięzcy po bardzo zaciętym pojedynku przypadł klasie VIII B.

Oprócz tych spotkań rozegrany został również mecz pokazowy: Nauczyciele vs Kadra klas Ósmych. Na trybunach zasiedli najmłodsi uczniowie.

Podczas trwania meczu był bardzo głośny doping dla swoich faworytów.

Jak zawsze podczas rozgrywek sportowych i tym razem byli zwycięzcy i przegrani. Na twarzach dzieci gościła radość i smutek ( ale tylko po przegranej). Najważniejszy był udział i aktywne spędzenie tego czasu. Liczyła się dobra zabawa, wyniki zeszły na drugi plan. Zauważyliśmy, że wśród najmłodszych klas to wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Na pewno wrócimy za rok i mamy nadzieję, że będzie jeszcze lepiej.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz pozostałym uczniom za doping, ambitną grę na parkiecie i stosowanie się do zasad Fair-play podczas trwania wszystkich rozgrywek.

 
 
"