19.11.2019 Zawody Powiatowe Dziewcząt

Zawody Powiatowe Dziewcząt rocznik 2008 w Koszykówkę 3x3

Po zdobyciu pierwszego miejsca przez dziewczyny w rozgrywkach gminnych, które odbyły się w Bożympolu , przyszedł czas na zawody powiatowe.

Turniej odbył się na Hali MOSiR w Rumi. Na miejscu stawiło się 6 drużyn i zostały one podzielone na dwie grupy po 3 ekipy. W pierwszej fazie turniej przypadło nam zagrać z SP Kostkowo oraz faworytkami UKS 8 Wejherowo. Jedna wygrana w grupie dała nam awans do fazy pucharowej , w której spotkaliśmy się z KKS Orle. Mecz był bardzo zacięty z lekką przewagą rywalek, ale to my na 10 sekund przed końcem spotkania dzięki rzutowi osobistemu Nikoli

Szyplak zdobyliśmy zwycięskiego kosza i awansowaliśmy do finału. Dziewczyny były tak zszokowane tym wydarzeniem, że nawet nie potrafiły cieszyć się tym faktem. W finale czekała na nas już ekipa z Wejherowa, która była tego dnia po za zasięgiem. Mimo to dziewczyny pokazały to co potrafią, zagrały bardzo ambitnie.

Po ostatnim gwizdku sędziego i podziękowaniu za grę koleżankom z UKS 8 dziewczęta mogły zacząć świętowanie zdobycia srebrnego medalu. Dziewczynom należą się ogromne gratulacje za osiągnięty sukces i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Skład drużyny: Martyna Małaszycka, Nikola Wohs, Nikola Szyplak i Agata Kłos.

Efekty pracy na lekcjach i zajęciach dodatkowych są co raz bardziej widoczne. Teraz trzeba trenować jeszcze mocnej, aby utrzymać się na tak dobrym poziomie.

Opiekunowie: Weronika Wieżel-Bisewska i Adrian Nowak.


 
 
"