13.12.2019 Wigilia i Kiermasz

Grudzień, za oknem jakby październik, a w  naszej szkole atmosfera zbliżających się świąt …
13 dnia  miesiąca zrobiło się jakby przytulniej, ciszej, cieplej…  to właśnie wówczas mury szkoły tłumnie odwiedzili zaproszeni goście,  rodzice, uczniowie,  by zgodnie z tradycją wspólnie przeżyć  Wigilię  Strzebielińską , która na stałe wpisała się w tradycję ZS-P.
Po odśpiewanej kolędzie, głos

zabrała Pani Dyrektor Teresa Hinc,  która nie tylko powitała zgromadzonych  przy jeszcze pustym żłóbku, ale też z głębi serca skierowała do Nas życzenia spokojnych  i  błogosławionych  świąt. Tuż po tym  głos zabrał Pan wójt Piotr Wittbrodt, który korzystając z okazji  skierował ciepłe słowa do lokalnej społeczności .
Tym razem  oryginalny scenariusz jasełek odegrali aktorzy z koła  teatralnego klas starszych,  a  nie  zabrakło tu aspektów profilaktycznych i wychowawczych, zwieńczonych zwycięstwem dobra nad  złem.
Po odczytaniu Słowa Bożego, w duchu wzajemnej życzliwości mogliśmy przełamać się opłatkiem, życząc wzajemnie tego wszystkiego, co czyni, niekiedy szarą codzienność, bardziej kolorową.
Rozgrzewający  napój Bożonarodzeniowy zakończył tą cześć spotkania, a brawurowy taniec w wykonaniu młodszej części teatru szkolnego  przeniósł wszystkich na Mikołajkowy  Kiermasz Rodzinny,  organizowany w ramach udziału szkoły w kampaniach Postaw na Rodzinę i Rodzina na TAK.
Poczęstunek w bufecie zapewnili sponsorzy: Piekarnia Pszenny – Strzebielino,  Cukiernia Iwonka – Łęczyce, Piekarnia – Cukiernia Wenta Bożepole,  a święty Mikołaj rozdawał cukierki ufundowane przez Meyba - Biedronka Strzebielino.
Dzięki wsparciu  Gminnej  Komisji do spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych  i Profilaktyki udało nam się nie tylko świątecznie przygotować salę, ale także nagrodzić w konkursach rodzinnych tych, którzy przełamali swoją nieśmiałość i wraz z pociechami stanęli do świątecznych konkurencji.
Jeszcze piękniejsze niż zwykle stoika kiermaszowe zachwycały różnorodnością artykułów, a mowę odjął widok zielonych  papużek, które także  znalazły swojego nabywcę, jednocześnie zasilając budżet klasy III a.
Fabryka Mikołaja tworzyła piękne kartki,  a całość umilały występy poszczególnych grup
i klas, co bez wątpienia okazało się strzałem w dziesiątkę. Nie ulega wątpliwości, że mamy różne talenty, niemniej  tak duża ich  różnorodność oraz   zaangażowanie  wykonawców bardzo radują serce i dają  nadzieję na przyszłość….
Z tego miejsca bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy tego wieczoru przekroczyli progi ZS-P oraz sponsorom, na których wsparcie i ofiarność  kolejny raz mogliśmy liczyć.

 

 
 
"