20.12.2019 Apel Bożonarodzeniowy.

Apel Bożonarodzeniowy

 Święta już niedługo… A z nimi czas przyjścia, początku i refleksji nad czynieniem dobra. Uczniowie klasy II pod kierunkiem pani Uli i pani Halinki, doskonale wpisując się w adwentowy czas, pokazali nam, jak prosty gest zwykłego dobra potrafi (przebywając  niekiedy bardzo długą drogę) nieoczekiwanie powrócić. Ich okraszony piękną pastorałką występ skłaniał do przemyśleń nad istotą Świąt Bożego Narodzenia, a następujący po nim brawurowy, akordeonowy pokaz w wykonaniu zaledwie pięcioletniego Kuby, przypomniał o Bożonarodzeniowej tradycji wspólnego kolędowania. Mały wirtuoz otrzymał gromkie owacje, po których przedstawicielka „Strzebielińskiej Trzynastki” przekazała na ręce Pani Dyrektor Teresy Hinc – Betlejemskie Światełko Pokoju.

 Po tej podniosłej chwili Pani Dyrektor oraz obaj Panowie Wicedyrektorowie  odczytali Świąteczne Życzenia, które otrzymaliśmy od  Przyjaciół Naszej Szkoły. Wówczas, wydarzyło się coś, co trudno  opisać słowami… wystarczy powiedzieć, że zaśpiewaną przez dzieci ( w szczególności te najmłodsze) kolędę „Przybieżeli do Betlejem…” można było usłyszeć, według słów Pani Dyrektor - „… poza granicami powiatu”.

 Po wyciszeniu emocji nastąpiło jakże przyjemne wręczenie dyplomów i nagród zwycięzcom i laureatom  konkursów. Nagrodzeni otrzymali dodatkowo gratulacje i  po utrwaleniu tej chwili przez fotoreportera,  wrócili na swoje miejsca.

 Kończąc  Apel  Pani Dyrektor złożyła wszystkim obecnym,  serdeczne życzenia zdrowych i radosnych Świąt, a  na odzew na Jej propozycję zaśpiewania jeszcze jednej kolędy nie trzeba było długo czekać… najmłodsi radość oczekiwania wyrazili wręcz tańcem. W tej atmosferze zgromadzone dzieci, młodzież, rodzice i nauczyciele rozeszli się do domów.

 
 
"