20.12.2019 Razem na Święta.

Razem na Święta.

CHWAŁA BOHATEROM – CZEŚĆ ICH PAMIĘCI!

Dobro warto czynić na co dzień, nie tylko od święta, jednak przedświąteczny czas stwarza doskonałą okazję, by podzielić się serdecznością z potrzebującymi. Włączając się w tegoroczną akcję „Razem na Święta” pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej postanowiliśmy przystąpić wspólnie z innymi szkołami województwa do prowadzonej przez Stowarzyszenie „Odra-Niemen” zbiórki artykułów żywnościowych dla Kresowiaków – żyjących na Kresach Wschodnich bohaterów wojennych.

 Kresy Wschodnie to utracone przez Polskę, w wyniku II Wojny Światowej, ziemie na wschodnich rubieżach Rzeczpospolitej. Były to przedwojenne województwa: wileńskie, nowogródzkie, poleskie, tarnopolskie, wołyńskie, stanisławowskie oraz część województw lwowskiego i białostockiego. Podczas wojny na Kresach działały silne oddziały polskiego podziemia, w których służyło kilkadziesiąt tysięcy żołnierzy. Najbardziej znane oddziały to wileńskie Brygady Partyzanckie, nowogródzki 77 pułk piechoty AK czy też 27 Wołyńska Dywizja Piechoty AK.

Dzięki wsparciu wszystkich ludzi dobrej woli i w ścisłej współpracy z harcerzami ze Strzebielińskiej Trzynastki zebraliśmy pokaźną ilość żywności, jak i własnoręcznie wykonanych kartek świątecznych. Całość została komisyjnie przeliczona, zapakowana w kilkanaście kartonów i przekazana opiekunom Sztabu Koordynującego do wysyłki potrzebującym. Wszystkim wolontariuszom bardzo serdecznie dziękujemy.

Nadworny Skryba

 

 

 
 
"