12.01.2020 28 Finał Wielkiej Orkiestyry Świątecznej Pomocy

12 stycznia 2020 roku 28. raz zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej  Pomocy

 w Strzebielinie Osiedlu!

 

            Tradycją jest, że w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Strzebielinie odbył się kolejny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku wzięliśmy „Wiatr w żagle” i zagraliśmy dla dziecięcej medycyny zabiegowej. Fundacja za zebrane pieniądze planuje kupić sprzęt medyczny głównie dla oddziałów neurochirurgicznych, chirurgii ogólnej i kardiochirurgii dziecięcej. Frekwencja dopisała. Na scenie podziwialiśmy studio tańca  „Agawa”, występ wokalno-taneczny Klaudii i Patrycji, a także śpiew Oli- uczennic z naszej szkoły. Swoją obecnością zaszczyciła nas Łęczycka Orkiestra Dęta pod kierownictwem pana Zygmunta Labudy. W międzyczasie rozgrywały się konkursy i zabawy sprawnościowe dla dzieci, a także funkcjonowały stoiska: z gadżetami WOŚP, kreatywnym koralikiem i balonikiem, malowaniem twarzy, babeczkami i goframi, loteryjką zadaniową z nagrodami, poduszkową krainą snów, a także kawiarenka z napojami i słodkimi przekąskami. Nasze wolontariuszki sprawnie przeprowadziły „licytację” kilku limitowanych gadżetów WOŚP.  Kwoty za wylicytowane gadżety trafiły do puszki wolontariuszki Karoliny, która w tym dniu kwestowała w Strzebielinie. Wszystkich doskonale zabawiał prowadzący Dawid Kwidziński, a oprawą muzyczną zajął się zespół „Kawalerowie” ze Strzebielina.

         Dzięki zaangażowaniu organizatorów, sponsorom i uczestnikom naszego 28. Finału WOŚP udało się pobić ubiegłoroczny rekord i uzyskać kwotę: 14 525 zł i 12 gr.

 

         Na szczególne podziękowania zasłużyli obok organizatorów, czyli dyrekcji i pracowników szkoły, wszyscy ludzie dobrej woli, wielkiego serca ze Strzebielina, gminy Łęczyce i okolic, a także sponsorzy. Do nich m.in. należą: firma „Stagal” i Marcin Staszewski Bożepole Wielkie, cukiernia „Iwonka” Łęczyce,  piekarnia „Pszenny” Strzebielino , firma „Animator Martyna” Lębork, sklep „U Wojtka” Lębork, Rada Rodziców przy ZS-P  Strzebielino, zespół „Kawalerowie” Strzebielino.

Nie można ominąć indywidualnych sponsorów w osobach: p. Ewy Górskiej, p.Elżbiety Szreder, p. Magdaleny Żydowskiej, p.Kamili Gehrke, p. Ani Platy i p. Iwony Kowalewskiej. Bardzo dziękujemy wolontariuszom ze Szkolnych Kół Wolontariatu w Łęczycach i Strzebielinie, a także opiekunom p. Sylwii Formeli i Marioli Chodubskiej.

Kwestującym w Strzebielinie i pozostałych miejscowościach gminy Łęczyce łącznie udało się zebrać niebagatelną kwotę: 6 257 zł i 83 gr.

         Imprezę zakończyliśmy dokładnie o 19.00, wysyłając OGNIKI do NIEBA i duchem łącząc się z ofiarami żywiołu w Australii.  Jeszcze raz wielkie dzięki dla WSZYSTKICH i KAŻDEGO z osobna, bo kolejny raz się udało. Wzięliśmy „Wiatr w żagle” i udowodniliśmy, że jesteśmy w stanie zdziałać wiele i przyczynić się do wspólnego tworzenia społeczeństwa obywatelskiego, będąc jednocześnie częścią bardzo pozytywnego świata, który stworzyliśmy, pomagając sobie wzajemnie. Dbajmy o to i zawsze nośmy w sercu miłość i tolerancję.

                                   Za co z serca dziękuję w imieniu Jurka Owsiaka i przyjaciół ...

                                                         Szef sztabu nr 3999 w Strzebielinie - Osiedlu

                                                                                           Romualda Selonke

                                                                                                   Siema!

 


 
 
"