25-29.05.2020 Wiosenny Tydzień Profilaktyki

 Mimo  bardzo nietypowego czasu w  naszej szkole nie zapomnieliśmy
 o zaplanowanym wiosennym Tygodniu profilaktyki, który odbył się w dniach  25 – 29 maja 2020r.
Jako, że jesteśmy elastyczni i kreatywni, a zdrowie naszych uczniów jest priorytetem przyświecały nam cele: promocji aktywności fizycznej, zbilansowanej diety oraz kształtowania prawidłowych relacji rówieśniczych.
Co prawda całe działania trzeba było przenieść do wirtualnej szkoły, ale „ jak nie my, to kto…?”
I tak oto

panie Marta, Agnieszka, Karina, i Honorata przygotowały padlet profilaktyczny zawierający ciekawe artykuły, gry i quizy dotyczące wspomnianego zakresu z którego można było swobodnie korzystać każdego dnia.
Przeprowadzono dwa konkursy:
dla uczniów klas starszych - na zdrowe  menu, a dla młodszych –   na  przestrzenną  piramidę zdrowia.
Fotografie prac bardzo cieszyły oko, a pomysłowość wręcz zachwyciła jury.
Ponadto przed uczniami postawiono dwa wyzwania polegające na wykonaniu i przesłaniu zdjęć zatytułowanych "moje zdrowe śniadanie"/" zdrowy tryb życia"  oraz " Dzieląc się dobrem możesz je mnożyć"
Z otrzymanej dokumentacji zamierzamy stworzyć kolaże, które będą zachęcały innych do zdrowej diety i czynienia dobrych uczynków  a jednocześnie będą wspomnieniem czasu, który mamy nadzieję, będziemy wkrótce wspominać z uśmiechem.

Ponadto podczas lekcji plastyki, starsi wykonywali   komiks o byciu dobrym i miłym, natomiast  klasy młodsze        o zdrowym stylu życia. Na lekcji muzyki uczniowie uczyli się  piosenki Przytul Hejtera, którą zamierzamy wspólnie odśpiewać, gdy tylko okoliczności nam na to pozwolą i  jesteśmy pewni, że siłę naszych głosów usłyszą wówczas     w całej gminie
 

 

 
 
"