Boża Przystań

 

W dniach 21 – 23 września w naszej szkole ( a właściwie, mając na uwadze obostrzenia związane z pandemią, to  tuż przed jej drzwiami) odbyła się zbiórka artykułów tekstylnych i  przemysłowych dla osób bezdomnych korzystających z Łaźni – Boża Przystań mieszczącej się w Rumi.
 Mimo, że promujemy spotkania w Realu i przestrzegamy młodzież przed  korzystaniem

z portali społecznościowych, to okazuje się, że dzięki ich pośrednictwu można dowiedzieć się o istnieniu tego typu miejsc.
 Miejsc, w których życie zwalnia, człowiek  zaczyna dostrzegać potrzeby bliźniego, a człowieczeństwo wraca na właściwe dla niego tory.
Miejsc,  uczących życzliwości, troski i empatii.
Miejsc, gdzie własne niekiedy wybujałe marzenia i plany ustępują palmy  pierwszeństwa pokorze.
Dzięki ofiarności naszych uczniów i ich rodziców oraz zaangażowaniu szkolnych wolontariuszy udało nam się dołożyć choć małą cegiełkę w to wielkie dzieło czynienia dobra.
Głęboko wierzymy, że tylko  ono się  mnoży,  wtedy gdy się nim dzielisz i dlatego zamierzamy  cyklicznie kierować nasze działania w stronę potrzebujących, dla których, tak niedoceniane przez nas udogodnienia życia codziennego jak ciepła kąpiel i czysty ubiór są namiastką luksusu.
Nie sposób oddać emocji jakie nam towarzyszą, zwłaszcza po spotkaniu z Panią Anią – która zainicjowała powstanie łaźni, więc z tego miejsca serdecznie zachęcamy do prześledzenia jej niezwykłej historii którą znaleźć można na fb.

 

 
 
"