20.03.2019 Ergo Arena

Mecz w Ergo Arenie

   Dnia 20.marca b.r. uczniowie uczący się w naszej szkole języka kaszubskiego po raz czwarty pojechali na stadion Ergo Arena, aby dopingować koszykarskiej drużynie Trefla Sopot, która walczyła tym razem z zawodnikami Stelmetu Zielona Góra. Jednak wszystko zaczęło się wiele wcześniej, gdyż, aby pojechać na mecz, „mali Kaszubi” musieli wziąć udział w konkursie plastycznym pod hasłem „Aktywne Kaszuby: Kaszuby, tradycja, natura w twórczości Jana Trepczyka”. W naszej szkole aż 38. uczniów wykonało przepiękne prace, które wysłaliśmy na konkurs do siedziby Zrzeszenie Kaszubsko - Pomorskiego w Gdańsku. Jury miało nie lada zadanie, gdyż z trzech kategorii wiekowych musiało wyłonić tylko 18 prac z nadesłanych ponad dziewięciuset! Wspaniałą wiadomością dla naszej szkoły okazał się fakt, iż jedna z uczennic – Wanessa Fogt z kl. I c znalazła się w gronie tych najlepszych i za swoją pracę otrzymała

wyróżnienie. Uczennica otrzymała nagrodę na stadionie, przy zgromadzonych  ponad 8000 widzach, a pozostali uczniowie otrzymali bezpłatne wejściówki na mecz. Wreszcie nadszedł czas na grę koszykarzy. Strzebielinianie  ubrani w żółto – czarne stroje dopingowali gorąco  naszej kaszubskiej drużynie Trefla. Na trybunach powiewały kaszubskie flagi i chorągiewki.  Jednak w ostatecznym rozrachunku goście pokonali pięcioma punktami „naszych”. W późnych godzinach wieczornych w całkiem dobrych humorach  wróciliśmy do Strzebielina.

 

 
 
"