03.04.2019 "Potyczki Morskie"

„Potyczki Morskie” w SP  w Gdyni

03. kwietnia 2019 r. dziesięcioosobowa ekipa uczniów  z klas II i III  wraz z nauczycielkami Olgą Dampc, Romualdą Marcinkiewicz które przygotowały dzieci do występu, udała się pociągiem do Szkoły Podstawowej nr 40 w Gdyni. Odbyły się tam coroczne „Potyczki morskie” Szkół Borchardtowskich , w których wzięły udział cztery drużyny: ZS-P ze Strzebielina, Gospodarze – SP 40 z Gdyni, SP 43 z Gdyni i SP 21  z Gdańska.

Konkurencje były dynamiczne, zróżnicowane, a

więc atrakcyjne dla dzieci. Dotyczyły teoretycznej wiedzy z zakresu życia  i twórczości naszego Patrona, były próbą sprawności ruchowej dzieci, a także dały możliwość zaprezentowania układu choreograficzno- taneczno-muzycznego, z którym dzieci poradziły sobie znakomicie. Nasza drużyna świetnie radziła sobie z  różnego rodzaju zagadkami na temat życia

K. O. Borchardta i wspaniale wykonała pracę plastyczna na temat

„ Z czym nam się kojarzy morze”. Panował duch zdrowej rywalizacji i zabawy było co niemiara.

Po skończonych potyczkach nadszedł czas na przyznanie miejsc… Okazało się wtedy, że jury po krótkiej naradzie jednomyślnie stwierdziło, że wszystkie drużyny poradziły sobie znakomicie, więc werdykt musi być jeden: WSZYSTKIE DRUŻYNY WYGRAŁY!

Wracaliśmy dumni z pięknym, złotym Pucharem, który wędrował  w podróży z rąk do rąk (każdy  chciał się nim nacieszyć), by wreszcie trafić do Naszej Szkoły w Strzebielinie.

 

 
 
"