Wydarzenia

24-28.09.2018 Europejski tydzień Sportu

 W dniach 24-28.09.2018 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Strzebielinie Osiedlu w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu odbywały się zawody sportowe w różnych dyscyplinach zespołowych. Klasy IV grały w Dwa Ognie Usportowione, klasy V , VIII oraz Gimnazjum w Unihokeja, klasy VI w Rugby Tag, klasy VII w Koszykówkę. Najważniejsza dla nas była promocja aktywności fizycznej oraz dobra zabawa. Wyniki w poszczególnych kategoriach zeszły na drugi plan. Dodatkowo uczniowie doskonalili zasady gry Fair Play, zasady kulturalnego kibicowania oraz umiejętności sędziowania. Na zakończenie każdy uczestnik został nagrodzony „Słodką Chwilą”.

 Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tej imprezy. Mamy nadzieję, że następnym razem będziemy bawić się równie dobrze.

Czytaj więcej...

21.09.2018 Dzień Zrównoważonego Transportu

Tydzień Zrównoważonego Transportu… Potrafimy włączać się w różne akcje, jednak ta potrafi włączyć się w Nas… i w Naszą Szkołę.

 Szkoła nie tylko upowszechnia wiedzę ekologiczną oraz kształtuje właściwe postawy wobec problemów ochrony środowiska, ale również rozwija kreatywność i samodzielność w działaniu, czemu świadectwo właśnie daliśmy.

 I tak dnia 21 września, w piątkowy poranek włączyliśmy się w  Dzień Sprzątania Świata, który w tym roku  obchodziliśmy pod hasłem „Akcja Segregacja”. Uczniowie klas  V i VII przedstawili każdy aspekt segregacji odpadów, czym zachęcili uczniów Naszej Szkoły do podejmowania tych działań na co dzień. Podczas apelu nastąpiło podsumowanie konkursu plastycznego pod hasłem „Śmieci segreguję –Ziemię ratuję” ,a  laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez Nadleśnictwo Wejherowo, któremu z tego miejsca bardzo dziękujemy.

Druga część dnia włączyła się zarówno w Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, który ma na celu promocję ekologicznych form transportu, takich jak środki transportu zbiorowego, rower, ruch pieszy oraz transport multimodalny, jak również w podsumowanie  Szkolnego Tygodnia  Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

„Miasteczko Ruchu Drogowego wyjątkowo, oblężone było dziwnymi pojazdami, a miłośnicy ekologicznej formy mobilności, którzy uwielbiają rywalizację na świeżym powietrzu,  zaprezentowali swoje pojazdy i umiejętności- tak naprawdę, to chyba zabrakło tylko balonów. Przy miasteczku funkcjonowały stanowiska pierwszej pomocy przedmedycznej, gdzie pod okiem przeszkolonych nauczycieli można było sprawdzić swoje umiejętności nabyte w trakcie  Szkolnego Tygodnia  Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Swoim doświadczeniem w tym zakresie dzielił się również

Czytaj więcej...

12.09.2018 Bądź bezpieczny na drodze.

W dniu dzisiejszym naszych najmłodszych odwiedził dzielnicowy – Pan Grzegorz Kałużak, który w trosce o bezpieczeństwo dzieci przypomniał zasady bezpiecznej drogi do szkoły, zarówno pieszej jak i rowerem czy z rodzicami samochodem.
Niewątpliwie największą atrakcją dla przedszkolaków okazała sie syrena policyjna, która na ich życzenie została uruchomiona na placu apelowym oraz możliwość zobaczenia radiowozu z bliska.
Z tego miejsca bardzo serdecznie dziękujemy naszemu dzielnicowemu i życzymy spokojnej służby.

Czytaj więcej...

09.09.2018 Odpust szkolny

Pięknie  reprezentowały się  na wzgórzu kalwaryjskim sztandary szkół powiatu wejherowskiego, oczywiście nie mogło nas tam zabraknąć. Opiekunowie Wejherowskiego Sanktuarium razem ze Starostą Powiatu Wejherowskiego i Prezydentem Wejherowa, w swoim  zaproszeniu skierowali do nas słowa ” Pięknie wpisuje się modlitwa społeczności szkolnej w wejherowskim Sanktuarium  w czasie odpustu Podwyższenia Krzyża św. Pielęgnując ten zwyczaj pragniemy w tym świętym i szczególnym miejscu wypraszać obfitość łask Bożych na rozpoczynający się nowy rok szkolny dla uczniów ich rodziców, nauczycieli, wychowawców i katechetów, zawierzając Was opiece Matki Bożej Wejherowskiej-Patronki naszego Powiatu”. Podczas sumy odpustowej z wielkim zainteresowaniem wsłuchiwaliśmy się w słowa o. Klaudiusza Michalskiego OFM, który niemalże w plastyczny sposób przedstawił istotę Święta Podwyższenia Krzyża.

Dobrze, że tam byliśmy.

Czytaj więcej...

03.09.2018 Inauguracja Roku Szkolnego

„Docieraj wszędzie tam, gdzie Cię oczekują...”

 Wakacje, wakacje… Lecz pora wrócić do szkoły. Dzień 3 września rozpoczęliśmy Mszą Św, po której nastąpił przemarsz na szkolny plac apelowy. Po odśpiewaniu  hymnu państwowego, głos zabrała Pani Dyrektor, która serdecznie przywitała uczniów, rodziców i  zaproszonych gości: Panią Wójt Bożenę Pruchniweską, Pana Profesora kpt. ż. w. Daniela Dudę, Księdza Proboszcza Dariusza Kuchtę i Panią Ludwikę Szefke. W tym roku mieliśmy okazję, być świadkami niecodziennych wydarzeń. Na początek nastąpiło odsłonięcie pamiątkowego głazu z tablicą upamiętniającą postać patrona szkoły, kpt. ż. w. Karola Olgierda Borchardta, który  został poświęcony przez Księdza Proboszcza. Następnie odbyło się wodowanie książki „Sławni ludzie morza

Czytaj więcej...

03.09.2018 Inauguracja Roku Szkolnego 2018/2019

03.09.2018

 INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO

2018/2019

9.00 – MSZA ŚWIĘTA W KOŚCIELE

9.45 – UROCZYSTA AKADEMIA NA PLACU APELOWYM

 

ŚWIETLICA CZYNNA W GODZ. 7.00 – 16.30

PRZEDSZKOLE CZYNNE W GODZ. 6.30 – 16.30

(3-6 latki)

19.06.2018 Dzień Kibica

 Z okazji Mistrzostw Świata w piłce nożnej odbył sie w naszej szkole Dzień Kibica. W jego trakcie obejrzeliśmy mecze nauczycieli z uczniami w unihokeja i uczyliśmy się różnych form kulturalnego dopingu. W obu meczach triumfowali uczniowie. W międzyczasie odbyło się spotkanie z policjantem na temat bezpiecznych wakacji, podczas którego uczniowie otrzymali do podpisania "Wakacyjną Obietnicę". Następnie na górnym holu, w Szkolnej Strefie Kibica odbył

Czytaj więcej...

 
 
"