Wydarzenia

Zakończenie Roku Szkolnego 2019/2020

   W piątek, 26 czerwca, na kilkanaście minut przed ósmą mocno dogrzewające już słońce jaskrawym blaskiem oświetla drobne sylwetki dzieci ubranych w białe bluzki, czarne spódniczki lub spodnie. To najmłodsi uczniowie, często pod opieką rodziców gromadzą się powoli na dziedzińcu Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Strzebielinie Osiedlu. W większości twarze ukryte pod maseczkami. Epidemia wszak jeszcze się nie skończyła. Z głośników wystawionych na plac słychać muzykę. Dziś szczególny dzień. Ostatni dzień roku szkolnego 2019-2020. Roku nietypowego, dziwnego, męczącego dla uczniów, ich rodziców jak i nauczycieli. To najmłodsi ze szkolnej społeczności, a także przedszkolaki. Przyszły spotkać się po raz ostatni przed wakacjami ze swoimi wychowawcami, ze szkołą, z przyjaciółmi. Niedługo otrzymają świadectwa, drobne upominki, a szczególnie zasłużeni nagrody.

Uroczystość rozpoczyna się punktualnie o godzinie ósmej. Trzeba się spieszyć, bo piętnaście po dziewiątej już zaczyna się msza święta, którą tradycyjnie kończy się rok szkolny. Przewodnicząca samorządu uczniowskiego wydaje komendę „Poczet sztandarowy – sztandar szkoły wprowadzić!”

W zrywającym się wietrze lekko łopocze ciężkie , bogato haftowane sukno. Kiedy już

Czytaj więcej...

Szanowni Państwo.

Szanowni Rodzice!

Kończy się rok szkolny 2019-2020. Składając Waszym Dzieciom wyrazy uznania i gratulacje z tej okazji, pragnę w imieniu swoim oraz całej kadry pedagogicznej oraz obsługi szkoły podziękować Państwu za tak efektywną współpracę. Zdajemy sobie sprawę ile wysiłku, zaangażowania i pomysłowości musieliście Państwo włożyć w to, aby jakoś przetrwać czas nauki w okresie pandemii. To, że wszystko się udało jest w dużej mierze Waszą zasługą. Gdyby nie Wasze samozaparcie i ogromna doza cierpliwości byłoby znacznie trudniej.

Teraz przyszedł czas na odpoczynek tak dla Waszych Dzieci, jak i dla Was.

Jeszcze raz gorąco dziękuję i gratuluję sukcesu. Mam nadzieję, że dalsza współpraca na polu edukacji i wychowania Waszych Dzieci będzie kontynuowana z takim zaangażowaniem i powodzeniem, jak dotychczas.

 

Z poważaniem

dyrektor ZS-P w Strzebielinie Osiedlu

Teresa Hinc

25-29.05.2020 Wiosenny Tydzień Profilaktyki

 Mimo  bardzo nietypowego czasu w  naszej szkole nie zapomnieliśmy
 o zaplanowanym wiosennym Tygodniu profilaktyki, który odbył się w dniach  25 – 29 maja 2020r.
Jako, że jesteśmy elastyczni i kreatywni, a zdrowie naszych uczniów jest priorytetem przyświecały nam cele: promocji aktywności fizycznej, zbilansowanej diety oraz kształtowania prawidłowych relacji rówieśniczych.
Co prawda całe działania trzeba było przenieść do wirtualnej szkoły, ale „ jak nie my, to kto…?”
I tak oto

Czytaj więcej...

03.03.2020 Profilaktyka

View the embedded image gallery online at:
http://spstrzebielino.pl/index.php/home#sigFreeId30bd90b62d
W związku z kampanią dotyczącą zapobieganiu zarażeniom koronawirusem, we wtorek 3 marca 2020 roku  w naszej szkole odbyło się spotkanie profilaktyczne na temat zapobiegania zakażeniom wirusowym, które poprowadził Pan Jan Foksiński -specjalista BHP i pierwszej pomocy .

27.02.2020 "Tenis na wesoło" IV edycja

View the embedded image gallery online at:
http://spstrzebielino.pl/index.php/home#sigFreeId9de051dc60
Dnia 27.02.2020 odbyła się już IV edycja wieczorno - nocnego Turnieju w tenisa stołowego. Jest to półmetek projektu realizowanego przez nauczycieli wf. W zawodach wzięło udział blisko 40 uczestników. Na każdym turnieju pojawiają się "nowe twarze". Dodatkowo co raz liczniej przychodzą Rodzice i opiekunowie uczniów.                                               W kategorii uczniów klas 4-6 klasyfikacja turnieju przedstawia się następująco:

Czytaj więcej...

26.02.2020 Ergo Arena

 

View the embedded image gallery online at:
http://spstrzebielino.pl/index.php/home#sigFreeIdcaaee9b779
     Dnia 26.02.2020 po raz kolejny uczniowie z klas III-VIII wraz z opiekunami  ( pani Olga, pani Maria, Pani Karolina oraz nauczyciele w-fu) wybrali się gdańskiej Ergo Areny, aby dopingować "gdańskie lwy" - Trefl Sopot. Tym razem po drugiej stronie siatki stanął zespół MKS-u Będzin. Spotkanie było dosyć wyrównane, choć wynik 3:1 dla gdańszczan może wskazywać na gładki mecz. Starsi uczniowie z zainteresowaniem śledzili poczynania profesjonalnych siatkarzy, młodsi natomiast korzystali z tzw. Fun Zone ,

Czytaj więcej...

20.02.2020 Zaślubiny Polski z morzem.

Setna Rocznica Zaślubin Polski z Morzem

 10 lutego 1920 roku generał Józef Haller dokonał symbolicznego aktu Zaślubin Polski z Morzem. Po latach zaborów odzyskaliśmy dostęp do Morza Bałtyckiego. A był to dopiero początek…

 W setną rocznicę tego wydarzenia Świetlica Szkolna zmieniła się w pokład statku, gdzie członkowie Szkolnego Koła Ligi Morskiej i Rzecznej zorganizowali żywą lekcję historii dla starszych uczniów naszej szkoły, podczas której przedstawili bohaterów odzyskiwania przez Polskę Pomorza i przypomnieli wydarzenia poprzedzające Zaślubiny. Młodsze dzieci miały okazję poznać wyposażenie marynarskie, porozmawiać o środkach bezpieczeństwa nad wodą i

Czytaj więcej...

20.02.2020 Profilaktyka

W naszej szkole realizujemy program „Apteczka pierwszej pomocy emocjonalnej”. Oto kilka ujęć z zajęć

View the embedded image gallery online at:
http://spstrzebielino.pl/index.php/home#sigFreeIdeb336ccc5c

 
 
"