13.06.2019 Ortograficzne łamigłówki

Jak co roku tak i w tym, nasza szkoła przyłączyła się do terenowej organizacji konkursu Ortograficzne Łamigłówki, będącego częścią projektu wojewódzkiego, a skierowanego do uczniów ze zdiagnozowaną dysleksją.

W tych jakże trudnych potyczkach zmierzyło się 17 uczestników z trzech szkół: Rozłazina, Bożegopola i Strzebielina i choć na wyniki trzeba jeszcze poczekać to i tak każdy z nich jest zwycięzcą.

Nie jest  łatwo mierzyć się ze specyficznymi  trudnościami na co dzień, a co tu mówić o wyzwaniu jakim jest wzięcie udziału w konkursie, który dotyczy ortografii!!!

Niezależnie od pisanego testu jury oceniło też prace plastyczne dotyczące zasad poprawnej pisowni i ( co niezmiernie miłe) wyróżniło po jednym z uczniów z każdej ze szkół.

Nadmienić należy, że wspomniany wyżej konkurs jest jednym z elementów naszych działań na rzecz uczniów z dysleksją i właśnie mija kolejny rok, kiedy to czynnie uczestniczymy w projekcie "Szkoła na miarę ucznia z dysleksją" organizowanego przez Polskie Towarzystwo Dysleksji

 

 
 
"