ZHP

24.11.2017 ZHP Zaczarowana paleta

Nasze zuchy wczorajszego wieczoru zmieniły się w prawdziwych artystów. Miały możliwość wykazania się swoimi plastycznymi zdolnościami, rozwinąć swoje poczucie estetyki oraz zdolności manualnych.
Zanim jednak zabraliśmy się do tworzenia naszych dzieł, miały miejsce bardzo ważne wydarzenia. Zuch Ksawery złożył obietnice chorążego i

Czytaj więcej...

ZHP 28.10.2017- 5 urodziny

5 lat minęło … a wydaje się, że to tak niedawno spotkaliśmy się po raz pierwszy na akcji naborowej do Gromady Zuchowej. Tak zaczęła się w Strzebielinie nowa przygoda z harcerstwem. Nasza Gromada liczyła wówczas 12 zuchów, 2 instruktorów i 3 harcerzy. W tej chwili jest nas prawie 100 osób. Z jednej małej Gromady utworzył się Szczep, w którym działają 2 Gromady Zuchowe, 2 Drużyny Harcerskie oraz Drużyna Wędrownicza.

Do Szczepu należą dzieci nie tylko

Czytaj więcej...

ZHP 03.06.2017"Piknik Rodzinny".

 Z całą stanowczościom możemy powiedzieć , że był to najbardziej radosny  dzień w tym roku harcerskim. Dzisiaj spotkaliśmy się na „Pikniku Rodzinnym” nad jeziorem salińskim. Piękna pogoda, radosne zuchy i harcerze, zaangażowani i dumni rodzice , to wszystko to , co stwarza klimat prawdziwej wielkiej rodziny . Jak na Szczep ze specjalnością wodną przystało żeglowaliśmy, pływaliśmy kajakiem i pontonami.  Wspólnie ugotowana zupa smakowała wyśmienicie a bańki mydlane wychodziły wyjątkowo duże.

Czytaj więcej...

22.04.2017 ZHP Dzień Ziemi

22 kwietnia to święto planety – Dzień Ziemi.

Dzień Ziemi lub też Międzynarodowy Dzień Ziemi to coroczne wydarzenie obchodzone w celu promowania ochrony środowiska, rozszerzania świadomości ekologicznej i życia w zgodzie z naturą. Idea obchodów Dnia Ziemi w tym dniu została zapoczątkowana w 1970 r. przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona. Dzień Ziemi to doskonała okazja do organizowania różnego rodzaju wydarzeń promujących ekologię, w tym akcje zbierania śmieci oraz sadzenia drzew. Jest to również szansa na poprawę świadomości dotyczącej efektów niszczenia środowiska naturalnego, do których zaliczyć można zanieczyszczenie powietrza, wody, czy globalne ocieplenie.

Czytaj więcej...

25.03.2017 ZHP IV Rajd Wiosenny

25.03.2017 IV wiosenny rajd Czarnej Trzynastki „ Na tropach Kaszub

         Kolejna harcerska tradycja –IV wiosenny rajd pieszy. Tym razem nasz szlak wiódł leśnymi duktami do Muzeum Regionalnego w Luzinie. Wspólnie z młodzieżą uczącą się języka kaszubskiego w Gimnazjum w Strzebielinie umówiliśmy się na spotkanie z Feliksem Sikorą, człowiekiem bardzo zasłużonym dla regionalizmu kaszubskiego. Pan Feliks przez blisko 50 lat był nauczycielem geografii w miejscowej szkole, a obecnie jest opiekunem i przewodnikiem Muzeum Regionalnego w Luzinie. Podczas blisko

Czytaj więcej...

24.03.2017 ZHP Nocka z kosmitami.

24.03.217 roku nasze zuchy urządziły „ nocne spotkanie z kosmitami”. Wszystkie dzieci , wspólnie z rodzicami , przygotowany sobie stroje przybyszy z innych planet . Wyszły rewelacyjnie ! Gratulujemy pomysłowości ! Zanim jednak zaczęliśmy zabawę , zuchy musiały przygotować dekoracje sali. W grupach malowały - latające spodki. 

Kiedy już wszystko było gotowe, urządziliśmy pokaz mody kosmicznej. Zuchy na wybiegu - to naprawdę niezły pokaz !

Zuchy musiały też wykazać się refleksem , wędrując po planetach . I tutaj zuchy nas zaskoczyły, od razu widać , że znają prawo

Czytaj więcej...

10.03.2017 ZHP Nocka filmowa

Grupa rówieśników, kolegów czy przyjaciół to naturalne środowisko młodego człowieka. Wspólne spędzanie czasu daje nam poczucie wspólnoty, braterstwa i bezpieczeństwa. A , że szczególnie harcerze lubią spędzać ze sobą czas,  postanowiliśmy urządzić noc filmowa w naszej harcówce. Żeby tradycjom harcerskim stało się zadość , na początku spotkania pośpiewaliśmy nasze ulubione harcerskie piosenki . Zastępowe Złotych Kotwic przygotowały też niespodziankę dla zastępu i wręczyły wszystkim , złote sznurki do mundurów jako element obrzędowości zastępu.

Po „ niezdrowej” kolacji , nasza harcówka zamieniła się w małe

Czytaj więcej...

05.03.2017 ZHP Zawody Pływackie

V Mistrzostwa Pływackie Chorągwi Gdańskiej ZHP za nami. Wzięło w nich udział ponad 200 harcerzy w 5 różnych pionach, począwszy od zuchów, aż po instruktorów+( powyżej 30 roku życia). Uczestnicy mieli do wyboru 3 podstawowe style pływackie - klasyczny, grzbietowy i dowolny, a także jeden ekstra - motylkowy. Celem zawodów była popularyzacja pływania wśród młodzieży, zachęcanie do aktywnego i sportowego sposobu spędzania czasu wolnego oraz propagowanie zdrowej rywalizacji i współzawodnictwa sportowego , ale też przede wszystkim dobra zabawa.

 Nasi reprezentanci wystartowali w 4 pionach : zuchowym - Lenka i Maja Chojnackie, Kinga Wasylk i Janek Sznajder; w pionie harcerskim - Radek Skowera i Maciej Gielniak oraz w pionie harcerzy starszych - Agata Badziąg, Jakub Treppa i Maciej Szczur. Nasi instruktorzy wypływali aż 6 medali. 4 złote medale wywalczyła

Czytaj więcej...

ZHP 26.02.2017 Bieg Pamięci.

26 lutego około 60 tysięcy osób z ponad 240 miast w Polsce uczestniczyło w biegach upamiętniających Żołnierzy Wyklętych. W tym roku po raz pierwszy bieg odbył się również w Strzebielinie. Mino tak kapryśnej pogody 50 dzieci w wieku od 2,5 roku do 12 lat wzięło udział w Biegu Wilczka. Wszyscy mali zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale. W biegu głównym Tropem Wilczym,  na dystansie 1963 m pobiegło 100 zawodników .

Bieg jest jednym z wydarzeń towarzyszących przypadającemu 1 marca Narodowemu Dniu Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". Ustanowił go

Czytaj więcej...

ZHP 17-19.02.2017 Dzień Myśli Braterskiej

„Wspólne troski i radości życia,
Serc harcerskich zjednoczone bicia.
I ta przyjaźń najszczersza, prawdziwa
Która dziś połączy nas
…”
Słowa tej starej harcerskiej piosenki najlepiej opisują nasz ostatni biwak, zorganizowany z okazji Dnia Myśli Braterskiej . W tych szczególnych dla wszystkich harcerzy dniach chcieliśmy wspólnie spędzić czas i przypomnieć sobie co tak naprawdę łączy nasze drużyny. Naszym przewodnikiem była niezwykła postać – „Małego Księcia”, który przemierzał świat w poszukiwaniu prawdziwej przyjaźni. Być może dla większości z Was to nudna postać ze szkolnej lektury. Jednak my spojrzeliśmy na niego z innej perspektywy. Jak na osobę, od której możemy uczyć się braterstwa.
Mały Książe na swojej planecie opiekował się różą. Dbał o nią , podlewał, wyrywał chwasty. Naszym pierwszym biwakowym zadaniem było stworzenie własnego przyjaciela… Każdy z nas otrzymał surowe jajo, które musiał nazwać , przerobić na ludzika i opiekować się nim do końca biwaku. Pomysłowość harcerzy przeszła nasze najśmielsze granice… Jajkowe ludziki znalazły schronienia w trampkach, ale i także w ciasnych kieszeniach dżinsów…
Nasze umiejętności wokalne sprawdziliśmy w

Czytaj więcej...

10-12.02.2017 Zlot Zaślubinowy

Dni od 10 do 12 lutego spędziliśmy na Zlocie  Zaślubinowym organizowanego przez Hufiec ZHP Puck . Zlot rozpoczął się w piątek od turnieju wiedzy o gen. Józefie Hallerze. Każdy patrol mógł w nim wykazać się wiedzą i umiejętnością współpracy . Nasze przygotowania do Zlotu zaowocowały -z wiedzy o generale okazaliśmy się najlepsi ! Po sforsowaniu umysłu czas na ciało, wspólne zabawy zintegrowały patrole tak, że wieczorne świecowisko odbyło się w prawdziwie braterskiej atmosferze. 

W sobotę rano wszyscy wyruszyliśmy do

Czytaj więcej...

 
 
"