POWIATOWE ZMAGANIA NASZYCH SPORTOWCÓW

Miesiąc październik obfitował w wydarzenia sportowe na szczeblu powiatowym w wykonaniu naszych uczniów.

Po zwycięstwie chłopców i dziewcząt młodszych, w gminnych zawodach w koszykówce 3x3, przyszło nam rywalizować ,,na powiatach’’. Zmagania odbyły się 19.10.2021r. w Wejherowie. Na starcie stanęło sześć gmin naszego powiatu,  obecni byli reprezentanci; Redy, Rumi, Orla, Pobłocia, gospodarze  i my. Graliśmy systemem każdy z każdym. Dziewczęta wygrywając swój mecz z Redą, ostatecznie zajęły 5miejsce, chłopcy natomiast bijąc się o medal, w ostatecznym rozrachunku zajęli 4 miejsce (do podium zabrakł jeden celny kosz).

Zawody gminne w unihokeju, również przyniosły nam zwycięstwa. Sukces odnieśli chłopcy i dziewczęta młodsze, oraz chłopcy starsi, i to właśnie uczniowie  naszej szkoły reprezentowali gminę Łęczyce na zawodach powiatowych. 

Dnia  25.10.2021r. rywalizowały dziewczęta, które wygrywając jeden mecz, zajęły 4 miejsce.

 Dnia  27.10.2021r. rywalizowali chłopcy, którzy mimo jednego zwycięskiego meczu i remisu zajęli ostatecznie 5-te, miejsce, co świadczy o wysokim poziomie tych rozgrywek. Gospodarzem unihokeja był MOSIR Rumia, rywalizacja odbyła się systemem „każdy z każdym” (Wejherowo, Rumia, Reda, Bolszewo, Strzebielino). Chłopcy starsi swoje zmagania na szczeblu powiatowym rozpoczną 09.11.2021r.

Każdy awans na zawody powiatowe to dla uczniów spory zaszczyt. Rywalizacja poza macierzystą gminą; jest dobrą lekcją  na zdobywanie nowych doświadczeń, radzenie sobie ze stresem oraz nawiązywanie nowych znajomości. Na uwagę zasługuje fakt, że dziewczęta i chłopcy młodsi stają się poważną konkurencją na gminnych boiskach.

Październik za nami, a my już teraz nie możemy się doczekać kolejnych emocjonujących zmagań sportowych. Listopad będzie przebiegał pod dyktando TENISA STOŁOWEGO.  Czeka nas rywalizacja gminna w drużynowym tenisie stołowym, którego będziemy gospodarzami oraz kolejny, już III wieczorno- nocny turniej tenisa stołowego, na który serdecznie zapraszamy.Ze sportowym pozdrowieniem, nauczyciele wf.