W dniach 21 – 23 września w naszej szkole ( a właściwie, mając na uwadze obostrzenia związane z pandemią, to tuż przed jej drzwiami) odbyła się zbiórka artykułów tekstylnych i przemysłowych dla osób bezdomnych korzystających z Łaźni – Boża Przystań mieszczącej się w Rumi.

Mimo, że promujemy spotkania w Realu i przestrzegamy młodzież przed korzystaniem z portali społecznościowych, to okazuje się, że dzięki ich pośrednictwu można dowiedzieć się o istnieniu tego typu miejsc.

Miejsc, w których życie zwalnia, człowiek zaczyna dostrzegać potrzeby bliźniego, a człowieczeństwo wraca na właściwe dla niego tory.

Miejsc, uczących życzliwości, troski i empatii.

Miejsc, gdzie własne niekiedy wybujałe marzenia i plany ustępują palmy pierwszeństwa pokorze. Dzięki ofiarności naszych uczniów i ich rodziców oraz zaangażowaniu szkolnych wolontariuszy udało nam się dołożyć choć małą cegiełkę w to wielkie dzieło czynienia dobra.

Głęboko wierzymy, że tylko ono się mnoży, wtedy gdy się nim dzielisz i dlatego zamierzamy cyklicznie kierować nasze działania w stronę potrzebujących, dla których, tak niedoceniane przez nas udogodnienia życia codziennego jak ciepła kąpiel i czysty ubiór są namiastką luksusu.

Nie sposób oddać emocji jakie nam towarzyszą, zwłaszcza po spotkaniu z Panią Anią – która zainicjowała powstanie łaźni, więc z tego miejsca serdecznie zachęcamy do prześledzenia jej niezwykłej historii którą znaleźć można na fb.