5 lat minęło … a wydaje się, że to tak niedawno spotkaliśmy się po raz pierwszy na akcji naborowej do Gromady Zuchowej. Tak zaczęła się w Strzebielinie nowa przygoda z harcerstwem. Nasza Gromada liczyła wówczas 12 zuchów, 2 instruktorów i 3 harcerzy. W tej chwili jest nas prawie 100 osób. Z jednej małej Gromady utworzył się Szczep, w którym działają 2 Gromady Zuchowe, 2 Drużyny Harcerskie oraz Drużyna Wędrownicza.

Do Szczepu należą dzieci nie tylko

ze Strzebielina, ale również z Bożegopola, Kębłowa, Luzina, Gościcina, Gowina, Cząstkowa, Domatówka, Chmieleńca i Robakowa.

Nasze świętowanie rozpoczęliśmy już w piątek na wspólnym biwaku. Zuchy przeobraziły się w prawdziwych czarodziejów a harcerze dzielnie wspierali ich w działaniu. Bo właśnie taka jest idea Szczepu. Tworzą go jednostki z tego samego środowiska i o tym samym numerze, zachowuje się ciąg wychowawczy ... zuchy mają wsparcie starszych kolegów i drużynę, do której wstąpią, kiedy wyrosną z gromady zuchowej. Razem działa się lepiej, skuteczniej! Nawiązuje się przyjaźnie na całe życie a wspólne akcje integrują i na długo zapadają w pamięć.

Podczas gry musieliśmy wykazać się nie tylko sprawnością fizyczną, sprytem i pomysłowością, ale i znajomością naszej historii. W sobotę przygotowaliśmy sale na przyjście gości. Postanowiliśmy, że zasiądziemy w Wielkiej Sali Hogwartu. Przygotowaliśmy tablicę z ciekawostkami z naszych przedsięwzięć, część artystyczną oraz prezentację przedstawiającą naszą historie. Mieliśmy okazje podziękować naszym Przyjaciołom za pomoc w realizacji harcerskiej służby, zastępowym za ciekawe zbiórki oraz instruktorom za ich całoroczną prace. Wieczorem udaliśmy się do naszego kościoła na harcerską Mszę Świętą, w której uczestniczyli zarówno harcerze, zuchy, instruktorzy jak i rodzice.

5 lat to dużo? Nam ciągle mało... chcemy więcej. A jak chcemy to na pewno to zrobimy!