22 kwietnia to święto planety – Dzień Ziemi.

Dzień Ziemi lub też Międzynarodowy Dzień Ziemi to coroczne wydarzenie obchodzone w celu promowania ochrony środowiska, rozszerzania świadomości ekologicznej i życia w zgodzie z naturą. Idea obchodów Dnia Ziemi w tym dniu została zapoczątkowana w 1970 r. przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona. Dzień Ziemi to doskonała okazja do organizowania różnego rodzaju wydarzeń promujących ekologię, w tym akcje zbierania śmieci oraz sadzenia drzew. Jest to również szansa na poprawę świadomości dotyczącej efektów niszczenia środowiska naturalnego, do których zaliczyć można zanieczyszczenie powietrza, wody, czy globalne ocieplenie.

 

Zuchy z naszego Szczepu przygotowywały się do tego dnia zdobywając sprawność Przyrodnik. Na zbiórkach poznały różne gatunki drzew i nauczyły się je rozróżniać po charakterystycznych liściach. Wyruszyły na zuchowy zwiad , na którym  sprawdziły zdobytą wiedzę .  Same przekonały się też , że zabawa na łonie przyrody daje dużo frajdy – jak na zuchy przystało zbudowały wspaniały szałas. Żeby pamiętać o przyrodzie  zrobiły wiosenną wierzbę z " puchatymi kotkami " oraz rysowały wspaniałe drzewa. Zrobiły też plakat promujący akcje sprzątania świata " Ziemio nie bój się szybko posprzątamy cię "....

 19 kwietnia rozpoczęliśmy nasz dwudniowy Dzień dla Strzebielina . Wspólnie z zuchami, harcerzami i Rodzicami posprzątaliśmy kawałek naszej małej Ojczyzny. 

W tym roku dołączyły do nas również przedszkolaki z naszego przedszkola, które wspólnie z Panią Elwirę realizują program ekologiczny.