24.03.217 roku nasze zuchy urządziły "nocne spotkanie z kosmitami". Wszystkie dzieci, wspólnie z rodzicami, przygotowany sobie stroje przybyszy z innych planet. Wyszły rewelacyjnie ! Gratulujemy pomysłowości! Zanim jednak zaczęliśmy zabawę, zuchy musiały przygotować dekoracje sali. W grupach malowały - latające spodki. 

Kiedy już wszystko było gotowe, urządziliśmy pokaz mody kosmicznej. Zuchy na wybiegu - to naprawdę niezły pokaz!

Zuchy musiały też wykazać się refleksem, wędrując po planetach. I tutaj zuchy nas zaskoczyły, od razu widać, że znają prawo zucha "wszystkim jest z zuchem dobrze". Planet zamiast ubywać to przybywało…. ( sprytne zuchy dzieliły się gazetowymi planetami ).

Żeby noc upłynęła nam bez tęsknotek, przygotowaliśmy sobie potworkową bransoletkę.

Jak wiadomo prawdziwy zdobywca kosmosu , musi pokonać siłę grawitacji , dlatego próbowaliśmy sił w biegu w kosmicznych butach i noszeniu balona na kosmicznej tacy. Rozegraliśmy też prawdziwy kosmiczny mecz w piłkę nożną ….

Kiedy już wszystkie próby zostały pozytywnie zaliczone, każdy musiał nakarmić kosmicznego stworka, za celny rzut, zuchy otrzymały kosmiczne jajo, w którym …znalazły nową sprawność   "fantasta". 

Po wieczornych emocjach , ułożyliśmy się wygodnie w naszych śpiworkach i obejrzeliśmy film "Dom". Kiedy Oh, uroczy przybysz z innej planety trafia na Ziemię i ucieka przed swoimi rodakami, nawiązuje przyjaźń z Tip, kilkunastoletnią dziewczynkę, która również szuka schronienia przed obcymi, a jednocześnie poszukuje zaginionej, w czasie inwazji Boovów, mamy. Wspólnie postanawiają stawić czoła nowym okolicznościom, rozpoczynając podróż konstrukcyjnie odlotowym pojazdem, pokonując własne słabości, stawiając czoła wyzwaniom, poznając magię przyjaźni. Dzięki niej Oh uświadamia sobie, że nie ma nic złego w byciu innym i że każdy popełnia błędy, z których należy wyciągać wnioski.

Sobotni ranek rozpoczęliśmy od urodzin Julki, której jeszcze raz życzymy wszystkiego co najlepsze, samych przyjaciół i jeszcze wieli zuchowych przygód w ostatnim okresie zuchowania. Od września Julka stanie się prawdziwym, dzielnym harcerzem !

To był naprawdę szalony , kosmiczny wieczór a zuchy po raz kolejny udowodniły, że warto właśnie z nimi spędzać czas !