×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: [ROOT]/images/link_do_katalogu.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/link_do_katalogu

 

26 lutego około 60 tysięcy osób z ponad 240 miast w Polsce uczestniczyło w biegach upamiętniających Żołnierzy Wyklętych. W tym roku po raz pierwszy bieg odbył się również w Strzebielinie. Mino tak kapryśnej pogody 50 dzieci w wieku od 2,5 roku do 12 lat wzięło udział w Biegu Wilczka. Wszyscy mali zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale. W biegu głównym Tropem Wilczym,  na dystansie 1963 m pobiegło 100 zawodników .

Bieg jest jednym z wydarzeń towarzyszących przypadającemu 1 marca Narodowemu Dniu Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". Ustanowił go w 2011 r. parlament "w hołdzie Żołnierzom Wyklętym - bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienia dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu".

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w dzisiejszej imprezie. Kibicom i uczestnikom Biegu Tropem Wilczym i Biegu Wilczka. Cieszymy się, że byliście z nami , mimo tak kapryśnej pogody!

 

{gallery}link_do_katalogu{/gallery}