27 września przedszkolaki z grupy III oraz 0 „A” wzięły udział w zajęciach edukacyjnych w ramach ogólnopolskiego projektu: „Kolejowe ABC II”. Organizatorem był Urząd Transportu Kolejowego w Warszawie.

Podczas lekcji wykorzystano pomoce dydaktyczne, takie jak: aplikacje interaktywne czy mobilne miasteczko kolejowe. Przedszkolaki zdobyły wiedzę na temat zasad bezpiecznego i odpowiedzialnego zachowania się na przejazdach kolejowych, dworcach, peronach, czy w pociągu. Poznały znaki drogowe znajdujące się przed przejazdami kolejowymi, dowiedziały się, gdzie można kupić bilet na pociąg i do kogo należy zgłosić się w przypadku niebezpiecznej sytuacji podczas podróży. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały niespodziankę - pakiet bezpiecznego podróżnika zawierający: książkę edukacyjną, zestaw odblasków oraz maskotkę nosorożca Rogatka, który jest bohaterem projektu.