Królewna Śnieżka, Kopciuszek, Czerwony Kapturek, smoki, Zorro i … jakie postacie bajkopisarze stworzyli, zeszło ze stron bajek, baśni, i zawitało na naszych szkolnych korytarzach. Jakie stroje, kolory, towarzyszyły postaciom z bajek nie sposób opisać. A to wszystko za sprawą Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek, który co prawda przypada na dzień 5 listopada, jako że jest to sobota ,postanowiliśmy uczcić ten dzień wcześniej .Po szkolno-przedszkolnych salach i korytarzach przewinęli się chyba wszyscy bohaterowie tych znanych i mniej znanych , a nawet wymyślonych prze siebie bajek, a przed godziną dziesiątą za sprawą cudownej różdżki znaleźli się oni na sali gimnastycznej gdzie odbył się przemarsz bajkowego korowodu, było pamiątkowe zdjęcie z Dyrekcją szkoły, wzmocnienie przez cukierek i pląsy przy muzyce, bo przecież bajka o Kopciuszku zobowiązuje, nie można tego dnia choćby przez chwilę nie być na balu. Na koniec unoszeni bajkową energią znaleźliśmy się w Bibliotece Publicznej, gdzie poza zawsze przyjazną atmosfera spotkaliśmy bajkowych pobratymców. Klasy czwarte prezentowały swoje przebrania .Laureaci konkursu na „Na najlepsze przebranie –Mój ulubiony bajkowy bohater”

I miejsce : Blanka Graczyk, Zuzanna Szotrowska

II miejsce: Lilianna Bach, Anna Hebel

III miejsce: Marcel Kosiedrowski, Bartłomiej Turbacz

Laureatką konkursu literackiego dla klas V została Anna Łoś. Wszyscy otrzymali nagrody, dyplomy i podziękowania z rąk Pana Dyrektora i Pani Małgosi z Biblioteki Publicznej. Oklaskom nie było końca .”Trudno było zapanować nad śmiechem, radością ,emocjami, tak naprawdę to nikt nawet nie próbował. Ze wszech miar był to zaiste bajkowy dzień.