Końcówka listopada to w naszej szkole od lat -  Tydzień Profilaktyki – a więc akcja szczególnej troski i promocji zdrowia  oraz zapobiegania uzależnieniom i zachowaniom ryzykownym.
Podczas lekcji informatyki jeszcze silniej akcentowano zasady bezpiecznego poruszania się po świecie mediów a w trosce o kulturę słowa przeprowadzono konkurs "Nie hejtuję"

W ramach udziału w projekcie Jestem As- Akceptuję siebie – uczniowie odkrywali swoje mocne strony i na specjalnie przygotowanych dłoniach deklarowali chęć konkretnej pomocy innym.
Liga morska przygotowała zdrowy poczęstunek a występy teatru Kurtyna starały się uwrażliwić odbiorców na innych i zachęcić do życia wolnego od używek a bogatego w relacje międzyludzkie i rozwijanie pasji.
Podczas tanecznych przerw ujawniały się talenty "DJ skie", a  w ramach akcji "Pracuje główka - Profilaktyczna Krzyżówka" - odbył się wewnątrzklasowy konkurs z nagrodami.
Nie zabrakło również potyczek międzyklasowych pod tytułem "Wiedza Zapobiega", w których to Klasy I-III miały za zadanie przygotować okrzyk profilaktyczny a klasy starsze odpowiadały na pytania dotyczące profilaktyki uzależnień i zdrowego stylu życia.

Z tego miejsca serdecznie dziękujemy GKRPAiP z panem Grzegorzem Horodziejko na czele za ufundowanie nagród i zasponsorowanie spektaklów.