Wymiana młodzieży z niemiecką szkołą partnerską

Pierwsza wymiana młodzieży z naszą szkołą partnerską z Troisdorf k. Kolonii i Bonn w Niemczech odbyła się w dniach 2-8 czerwca. Spotkaliśmy się z  uczniami klasy 8 tejże szkoły w ośrodku edukacyjnym we Vlotho.

Zakończenie roku szkolnego

21 czerwca po raz ostatni w tym roku szkolnym zabrzmiał nasz szkolny dzwonek i choć jak powiedział Pan Dyrektor - Adam Młyński "u nas zwykła kukać kukułka", to radość uczniów ( gdy w uszach dał się słyszeć  tradycyjny dźwięk wieszczący wakacje) - była ogromna.

Wycieczka klas ósmych!

W dniach 21-24 maja 2024 r. uczniowie klas ósmych wraz z wychowawczyniami, p. Honoratą i p. Marleną, uczestniczyli w swojej ostatniej wycieczce szkolnej na trasie: Warszawa-Kraków-Ustroń-Zabrze-Zator-Częstochowa, na którą ze Strzebielina wyruszyli o świcie, ale pełni chęci i zapału.

Nasza polsko-niemiecka wymiana szkół - początek!

W listopadzie 2023 r. w Magdeburgu podczas seminarium dla nauczycieli zorganizowanego przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży nasza szkoła nawiązała współpracę z niemieckim partnerem w celu podjęcia długoterminowej wymiany uczniów z obu szkół.

Wycieczka Małych Kaszubów do Swołowa - stolicy krainy w kratę

Swołowo to niewielka miejscowość sprawiająca wrażenie, jakby była z innego świata. Zachowana duża ilość szachulcowych budynków, potoczek, staw, niewielki kościółek, droga z kocich łbów.

Turniej Borchardtowski Dar Pomorza 2024

Klasy I-III

Szkoła z tradycjami morskimi ma swojego Patrona. Kapitan Żeglugi Wielkiej Karol Olgierd Borchardt to człowiek zasłużony dla edukacji i wychowania morskiego.

Dzień Starszego Brata i Starszej Siostry

VIB i Grupa 3 Przedszkola

Opieka nad młodszym rodzeństwem jest codziennością wielu uczniów Naszej Szkoły.

"Mamo, jesteś skarbem mym…"

Dzień Matki – to szczególne święto, które honoruje wszystkie Mamy, stanowi wyraz szacunku i miłości, a także podziękowania za trud włożony w opiekę i wychowanie.

Dni otwarte

W ramach doradztwa zawodowego uczniowie tegorocznych klas 8 uczestniczyli w Dniach otwartych szkół powiatu Wejherowskiego oraz w targach edukacyjnych.