Promocja czytelnictwa wśród dzieci w różnych grupach wiekowych jest celem który przyświeca kampanii "Mała książka-wielki człowiek".

Projekt  "Mała Książka-Wielki Człowiek Wyprawka dla Pierwszaka" ma charakter ogólnopolski i jest w całości finansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Jak napisał Dyrektor Instytutu Książki Pan Dariusz Jaworski "Jednym z największych wyzwań, jakie stoją przed dziećmi u progu szkolnej edukacji ,jest nauka czytania. Dzięki wyprawce Czytelniczej może się ona stać prawdziwą przyjemnością. Wierzymy, że przesłane przez nas materiały pomogą rozbudzić dziecięcą wyobraźnię, wrażliwość na drugiego człowieka i nigdy nie kończącą się pasję czytania, zdobywania wiedzy i stałego poszerzania horyzontów".

Zanim nasi pierwszoklasiści otrzymali swój pakiet Wyprawkowy, zapoznali się z jego zawartością ale nade wszystko poznały funkcję biblioteki szkolnej. Tym razem do rąk pierwszoklasistów trafiła książka autorstwa znanej i niezwykle cenionej pisarki Justyny Bednarek z mistrzowskimi ilustracjami Emilii Dziubak "Wnuczka antykwariusza".