Opieka nad młodszym rodzeństwem to codzienność w wielu rodzinach. Uczniowie klasy VIB mieli możliwość pokazać swoje umiejętności w trakcie zajęć integracyjnych Dzień Starszego Brata i Starszej Siostry z grupą przedszkolną Pani Bożenki. Każdy miał pod opieką młodsze dziecko, z którym przechodził kolejne stacje z zadaniami, włączając przy okazji do zabaw angielskie słowa. Zadania polegały na układaniu puzzli, kolorowaniu obrazka według wylosowanych cyfr oraz kolorów, odgadywaniu pokazywanych wyrazów w "Kalamburach" oraz ćwiczeniu gibkości w "Wygibajtusie". Zajęcia odbywały się pod czujnym okiem nauczycieli: Pani Magdaleny S. oraz Panów Sebastiana, Andrzeja i Adriana. Przedszkolaki mogły również zmierzyć się z konstruowaniem budowli z Mega Klocków oraz wspinaczką pod sufit na Wiszącej Drabince. Po zajęciach mamy piękne wspomnienia, poczucie sprawczości w opiece nad młodszymi oraz pytanie "Proszę Pana, kiedy następny raz?".