4 czerwca wolontariuszki z naszej szkoły  pod opieką pani Magdy udały się do wejherowskiego Domu Pomocy Społecznej prowadzonego przez Siostry Miłosierdzia Bożego. 
Tego słonecznego dnia odbywał się tam piknik w ogrodzie z okazji Dnia Dziecka, otwierający zarazem sezon letni.

Uczennice, przebrane za bajkowe postacie, sprawiły podopiecznym Domu ogromną radość już samą swoją obecnością. Ponadto zaprezentowały się w dwóch układach tanecznych, uczestniczyły we wspólnej zabawie na świeżym powietrzu, rozmawiały z mieszkańcami i po prostu, albo AŻ - były… 

Wolontariuszki zostały bardzo miło przyjęte do grona biesiadników, ugoszczone i poczęstowane pyszną kiełbaską z grilla oraz drożdżówką.
Odwiedziny te były pełne radości, pozytywnej energii, niezapomnianych emocji i wzruszeń. Na pewno zostaną długo w pamięci obu stron - mieszkańców Domu i naszych Wolontariuszek. 

Na dowód tego, jak cenne są takie inicjatywy i wrażliwość tych, którzy je podejmują, na jednym z ostatnich wpisów DPS’u pojawiły się słowa: "Wasza obecność przemawiała do nas na najgłębszym poziomie, odkrywając emocje, które często są ukryte głęboko w naszych sercach."