"Nocka w szkole" to projekt, którego celem jest integracja dzieci uczęszczających na lekcje z języka kaszubskiego, lepsze poznanie się i pogłębienie wzajemnych relacji.

W tym roku spotkaliśmy się na przełomie kwietnia i maja, na zorganizowanych dla uczniów zajęciach nocnych . Już przed godziną 20. 00 zaczęły przybywać dzieci zaopatrzone w śpiwory, karimaty, koce i plecaki, a przede wszystkim dobry humor. Po rozlokowaniu rozpoczęliśmy naszą integracyjną kaszubską noc. Pierwszy punktem było określenie planów i celów ,które chcemy zrealizować.

Pierwszym punktem było przygotowanie sałatki warzywnej, tradycyjnej potrawy kaszubskiej. Po sporządzeniu sałatki zjedliśmy kolację. Kolejnym punktem było ozdobienie wzorami kaszubskimi toreb płóciennych. W czasie, gdy schły farby my udaliśmy się na salę gimnastyczną, aby tradycyjnie przeprowadzić zabawy sportowe. Po fizycznych zmaganiach upiekliśmy przepyszne gofry. Przepis  i wykonanie to zasługa  uczniów. Tuż po północy rozpoczęliśmy seans filmowy i udaliśmy się na spoczynek. 

Pobudka była najmniej przyjemnym punktem naszej nocki. Po posprzątaniu pomieszczeń szkolnych zakończyliśmy nasze spotkanie. 

Opiekunowie:
O.Dampc
B. Kaczykowska
W. Wieżel-Bizewska