Jubileuszowy XX Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego 

W sobotni poranek 04.12.2021 na parkiecie w Sali gimnastycznej Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Strzebielinie rozpoczęliśmy zmagania w jubileuszowej XX edycji Mikołajkowego Turnieju Tenisa Stołowego. W sumie gościliśmy blisko 40 zawodniczek i zawodników.

System rozgrywek nie co różni się od rozgrywanych cyklicznych turniejów nocnych , ponieważ tutaj mamy 4 kategorie wiekowe – dziewczyny i chłopcy klasy 4-6 (16 uczestników), chłopcy klasy 7-8 ( 2 uczestników), Open Kobiet (5 uczestniczek)  oraz Open Mężczyzn  (13 zawodników) .

Panie grały w jednej grupie mecz każdy z każdym, chłopcy z klas 7-8 rozegrali mecze towarzyskie z kategorią Open Mężczyzn, poczym zagrali między sobą mecz finałowy. Panowie zostali podzieleni na 3 grupy (4 i 5 osobowe) no i grupa najmłodsza – 4 grupy po 4 osoby. Mecze były bardzo wyrównane. Cieszymy się, że jest sporo młodzieży, która poświęca swój wolny czas, aby aktywnie spędzić dzień.

W każdej kategorii zawodnicy którzy "stanęli na podium" otrzymali pamiątkowy puchar oraz gadżety.Finaliści zostali nagrodzeni pucharami, dyplomami ,mikołajkami ufundowanymi przez Wójta Gminy Łęczyce Pana Piotra Wittbrodta, który również objął Patronatem honorowym jubileuszowy XX Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego. Drobne upominki były również dla wszystkich uczestników, za które dziękujemy firmie:G.E.N. Energia o/ Puck, Bricomarche Wejherowo , FiloNero. W ramach uzupełnienia spalonych kalorii na koniec całego turnieju zostały rozdane czekoladowe Mikołaje.

Klasyfikacje końcowe w poszczególnych kategoriach:

 

Kategoria - Chłopcy i Dziewczyny klasy 4-6

1 miejsce – Tymon Mikuła

2 miejsce – Olivier Pobłocki

3 miejsce – Dominik Klawikowski

Kategoria – Chłopcy klasy 7-8

1 miejsce – Łukasz Damps

2 miejsce – Nikodem Bobkowski

Kategoria Kobiet Open

1 miejsce – Klaudia Staniszewska

2 miejsce – Liliana Małaszycka

3 miejsce – Martyna Małaszycka

Kategoria Open Mężczyzn

1 miejsce – Mariusz Wenta

2 miejsce – Zbigniew Małoszycki

3 miejsce – Waldemar Ostrówka

Zapraszamy osoby chętne na kolejny turniej , który odbędzie się 17.12 (piątek)