Dzień 1 poniedziałek.

Dzień walki z cyberprzemocą. W naszych murach gościliśmy dziś zaprzyjaźnionego z nami pana dzielnicowego. W spotkaniach współprowadzonym przez panią pedagog na temat bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni oraz cyberprzemocy i odpowiedzialności karnej nieletnich sprawców czynu karalnego, wzięli udział uczniowie klas IV-VI i VII – VIII. W klasach i na holach pojawiły się gazetki i plakaty dotyczące bezpieczeństwa w Internecie, prawidłowych relacji rówieśniczych i przeciwdziałania przemocy i uzależnieniom .Uczniowie klas młodszych. pod okiem swoich wychowawców. wykonywali prace plastyczne z surowców wtórnych na temat sposobów spędzania wolnego czasu bez telefonu, których efekty można podziwiać na wystawie znajdującej się na jednym z holi.

 

Wtorek.

Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy wobec dzieci.

Ten dzień rozpoczął się wyjątkowo. Od wczesnych godzin porannych członkowie Ligii Morskiej pod okiem opiekuna  przygotowywali Zdrowe II śniadanko,  którym częstowali naszą uczniowską społeczność.

W świetlicy szkolnej odbyły się  spotkania pań pielęgniarki i pedagog  z uczniami na temat zdrowego odżywiania, a przede wszystkim szkodliwości spożywania napojów energetycznych przez dzieci i młodzież.
Nasi najmłodsi: przedszkolaczki i „zerówkowicze” przekonywali do zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej poprzez udział w przeglądzie piosenki profilaktycznej, a ci nieco starsi mogli uczestniczyć w prawdziwym treningu prowadzonym  w sali gimnastycznej na jednej z długich przerw.

 

Środa.

Dzień ochrony praw dziecka.

O tym dniu informowała gazetka przygotowana na holu tuż przy wejściu do szkoł., Znalazły się na niej  informacje dot.  Konwencji  Praw Dziecka Uczniowie klas VII i VIII oraz popołudniu ich rodzice,   uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych w ramach rekomendowanego programu  „Archipelag skarbów”.

Odbyło się również spotkanie warsztatowe dla rodziców na temat rozpoznawania symptomów dysleksji, które poprowadziła pani Honorata

 

Czwartek

Światowy dzień życzliwości i pozdrowień.

W tym dniu uczniowie  klas VII i VIII  kontynuowali realizację programu „Archipelag skarbów”. W sali gimnastycznej odbył się przegląd przedstawień profilaktycznych „Papierosom i alkoholowi  mówię NIE” w którym w role aktorów, a czasem również reżyserów i scenarzystów, wcielili się uczniowie   klas IV – VI.

Solidnie przygotowane dzieci odrobiły lekcje wychowawczą, a w zamian za to otrzymały  oklaski i nagrody.

Był to też wyjątkowo żółty dzień bowiem wbrew pogodzie za oknem u nas świeciło słońce żółtych ubrań i aktów  dobrych uczynków, które można też było wyrazić poprzez pocztę życzliwości i wykonanie kartek z pozdrowieniami dla seniorów

 
 

Piątek.

Dzisiaj uczniowie klas ósmych wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez panią pedagog w ramach akcji „ #jestnaswięcej” i na znak swojego sprzeciwu wobec hejtu założyli pomarańczowe sznurówki.

Odbył się również  przegląd przedstawień „Narkotykom i  dopalaczom mówię NIE” przygotowany przez uczniów klas VII i VIII, a na holu zawisł łańcuch z wyciętych papierowych dłoni, przygotowanych przez uczniów klas I-III,  którzy wykazali się w ostatnim czasie miłym gestem wobec drugiej osoby.
To tylko jeden z tygodni naszej pracy wychowawczej i profilaktycznej,  która stanowi nieodłączny element naszego szkolnego życia.
 I mimo, że akcja  „#jestnaswięcej” ściśle związana jest z Internetem, to myślę, że wpasowuje się ona w tekst jednej z piosenek  Niemena, że „ …Ludzi dobrej woli jest więcej….”
Dlatego, z  tego miejsca, raz jeszcze bardzo serdecznie dziękujemy wspierającej nas GKRPAiP, oraz  przedstawicielom Policji i Służby  zdrowia.