W dniach 01 i 02 października 2020 r. w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Strzebielinie Osiedlu odbyła się Wielka Zbiórka Książek. Zebrane podczas Zbiórki książki zostały podzielone tematycznie: dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych i tak posegregowane trafiły do Zaczytanych Bibliotek, które Fundacja Zaczytani .org otwiera w szpitalach i innych placówkach pomocowych. Znanymi ambasadorami fundacji,którzy zaangażowali się w akcję zbiórki książek są, m.in. Mateusz Damięcki, Katarzyna Pakosińska, Joanna Jabłczyńska, Paulina Holtz, Artur Barciś, Joanna Moro, Piotr Witkowski.

Cel szczytny , przy okazji możemy dać drugie życie książce, po prostu nie mogło nas zabraknąć, i w ten sposób w naszym szkolnym punkcie zbiórki zebraliśmy łącznie osiem kartonów książek. W pomoc zaangażowali się nie tylko uczniowie naszej szkoły oraz nauczyciele, ale naszą szkolną zbiórkę wsparła również Gminna Biblioteka Publiczna w Łęczycach - Filia Strzebielino. Dziękujemy wszystkim za przekazane dary.