Dnia 09.01.2020r odbyły się Igrzyska Dzieci w mini piłkę ręczną dziewcząt i chłopców. Gospodarzem tych zmagań była szkoła podstawowa w Bożympolu Wielkim.  Na starcie stanęły 4 zespoły chłopców i 2 zespoły dziewcząt.

Zawody odbywały się systemem „każdy z każdym”. Chłopcy, po dwóch wygranych meczach z Łęczycami i Rozłazinem (5:2), o miano najlepszej szkoły w tych rozgrywkach, musieli zmierzyć się z gospodarzami. Ten mecz na pewno zostanie wszystkim długo w pamięci. Bój toczył się do ostatniego gwizdka.

Po 14 minutach zmagań wynik na tablicy pokazywał 5:5. Dogrywką były rzuty karne, gdzie niestety musieliśmy pogodzić się z lepszą skutecznością naszych rywali i to właśnie Bożepole będzie reprezentować naszą gminę na zawodach powiatowych.

Dziewczęta natomiast nie schodzą z piedestału.  To kolejne zawody, na których odnoszą zwycięstwo. Wygrana z Bożympolem (3:2), to przepustka na zawody powiatowe, gdzie powalczymy o jak najlepsze lokaty.

W reprezentacji szkoły wystąpili:

Skład Dziewczyn:

Agata Kłos, Nikola Szyplak, Nikola Klawikowska, Natalia Walczak, Kalina Pallach, Martyna Małaszycka, Nikola Wohs, Lilianna Małaszycka, Kornelia Miler.

Skład Chłopców:

Piotr Cyman, Łukasz Damps, Miłosz Wittbrodt, Milan Haase, Olivier Pobłocki, Olivier Lindsted, Brajan Krampa, Tymon Szlage, Rafał Bistram, Dominik Klawikowski, Jakub Francuz.

Udanie rozpoczęty rok 2020,  jest dobrym prognostykiem do kolejnych zwycięstw. Wszystkich uczniom należą się ogromne brawa za walkę i zaangażowanie, a za dziewczęta trzymamy kciuki i życzymy powodzenia na zawodach powiatowych..

Opiekunowie: Weronika Wieżel- Bisewska i Adrian Nowak.