Warsztaty świąteczne w Przedszkolu Publicznym w Strzebielinie nie są nowością. Taką formę współpracy i integracji przedszkolnej społeczności praktykujemy już od kilku lat. Nie inaczej było w tym roku. 1 grudnia 2022r. szkolna stołówka zamieniła się w pracownie plastyczną. W  miłej i świątecznej atmosferze rodzice naszych przedszkolaków odkrywali swoje talenty plastyczne, a dzieci zamieniły się w artystów. 

Pracowaliśmy w kilku zespołach. Zamysłem, który przyświecał nam w tym roku było zrobienie  skrzatów. Stąd też materiałem podstawowym stały się skarpetki i igły. Oprócz tego uczestnicy warsztatów dekorowali pierniki  i wypychali choineczki. Można było zrobić ozdoby i własnoręcznie udekorować piękną, żywą choinkę. Wszyscy z zapałem wykonywali piękne ozdoby wykazując się przy tym pomysłowością i kreatywnością, dzięki czemu nasza choinka stała się piękna i kolorowa. Wykonane podczas warsztatów ozdoby zostaną przedstawione podczas kiermaszu świątecznego.  

Celem naszego spotkania było zaciśnięcie więzi społecznych pomiędzy środowiskiem wychowawczym dzieci uczęszczających do przedszkola. To dzięki takim spotkaniom świat małego dziecka staje się radośniejszy, bezpieczniejszy i bardziej twórczy. 

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za przybycie. Za wspólną pracę i zabawę. Za rozmowy, radość i wspomnienia, które przy takich okazjach wracają. Przede wszystkim dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Do zobaczenia za rok.


WYCHOWACY PRZEDSZKOLA
 Zespół Szkolno – Przedszkolny w Strzebielinie - Osiedlu