W ramach programu "Laboratoria Przyszłości" nasza szkoła zakupiła 24 zestawy Lego Education Spike. W naszej szkole odbyły się już pierwsze zajęcia Koła Lego Education dla klas I-III. Dzięki połączeniu kolorowych klocków Lego, prostego w życiu sprzętu i oprogramowania oraz intuicyjnego języka kodowania opartego na Scratchu, uczniowie chętnie angażują się w ciekawe zajęcia edukacyjne by zdobywać nowe umiejętności. W każdym zestawie znajdują się kolorowe klocki, dobrze znane i lubiane przez dzieci, silnik, kostka łącząca konstrukcję z komputerem oraz czujniki takie jak czujnik ruchu czy wychylenia. W trakcie zajęć dzieci realizują indywidualne zadania, a także uczą się pracować w grupie, uczą się logicznego myślenia, rozwijają zdolności manualne i wyobraźnię. Pod czujnym okiem nauczycieli tworzą swoje pierwsze konstrukcje i poznają podstawy programowania w przyjaznym graficznym środowisku.