22 listopada 2022 r. uczniowie klasy I a wraz z wychowawcą udali się do biblioteki Publicznej w Strzebielinie. Celem wizyty było nie tylko poznanie zasad korzystania z biblioteki, ale również udział w zajęciach dotyczących małego, plastelinowego ludzika, którego ulepiła Tosia. Uczniowie dowiedzieli się skąd wziął się Plastuś, gdzie i z kim mieszkał. Do poznania kolejnych przygód Plastusia zachęciła dzieci bibliotekarka – Pani Małgosia, która przeczytała I rozdział książki pt:” Plastusiowy pamiętnik”. Dzieciom bardzo się on  spodobał.  Po omówieniu fragmentu lektury przyszedł czas, aby ulepić Plastusia z plasteliny. Uczniowie chętnie przystąpili do pracy i już po chwili biblioteka wypełniła się malutkimi , czerwonymi ludzikami w zielonych majteczkach. Niektóre z nich na pewno zamieszkają w piórnikach swoich właścicieli. Zajęcia bardzo się wszystkim podobały. We wspaniałych humorach wróciliśmy do naszej sali.