Dzień Matki to wyjątkowa okazja, aby podziękować mamom za ich  poświęcenie i miłość.

W klasie 3a z tej właśnie okazji w dniu 18 maja 2023r odbyła się piękna uroczystość. Wszystkie mamy otrzymały piękne podziękowania w formie wierszy oraz piosenek, a także w postaci laurek wykonanych samodzielnie przez dzieci. Pojawiły się łzy wzruszenia, ale była również duma i ogromna radość, a po części oficjalnej odbył się słodki poczęstunek.

Podczas spotkania miały miejsce również konkursy i zabawy dla mam i dzieci. Mamy odgadywały, na którym portrecie, wykonanym przez dzieci, widzą siebie. A podczas quizu zarówno dzieci, jak i mamy mogły sprawdzić w jakim stopniu znają siebie nawzajem. Konkursy dostarczyły wielu emocji, śmiechu… a ich wyniki dla niektórych mam były  sporym zaskoczeniem.

Jak relacjonuje wychowawczyni (pani Alicja) uroczystość pozwoliła uczniom na okazanie wdzięczności swoim mamom oraz rozwijanie umiejętności artystycznych, a także integrację całej społeczności klasowej. Przebiegła w ciepłej i miłej atmosferze i na pewno na długo pozostanie w pamięci wszystkich.