Z samego rana, 15.09.23 r. uczniowie klas 1-5 uczący się w naszej szkole  języka kaszubskiego pojechali na wycieczkę do Bychowa. W malowniczej scenerii właśnie w tej miejscowości zwiedzali Muzeum Przedmiotów Historycznych i Zapomnianych, które powstało w wyniku długoletniej pasji kolekcjonerskiej właściciela. Oprócz muzeum w tymże ośrodku agroturystycznym znajdują się. in. zmodernizowane, stare budynki, stylizowana checz kaszubska, drewniana wiata z wieżą widokową. Jest też budynek z piecem chlebowym i wędzarnią. W chacie kaszubskiej umieszczono przedmioty codziennego użytku oraz eksponaty tradycyjnej sztuki ludowej. Ponadto na terenie zagrody zgromadzono liczne narzędzia wykorzystywane dawniej w pracach kowalskich, ciesielskich, rolnych, rybackich i stolarskich. Liczba eksponatów jest ogromna. Oprócz zwiedzania muzeum uczniowie wzięli udział w warsztatach „ Mydlane fantazje”- gdzie każdy mógł  dla siebie wykonać mydło.   Uczniowie poznali historię oraz proces jego powstawania. Każdy włożył w wykonanie swojego mydełka dużo pracy, serca, fantazji. Każde z nich było niepowtarzalne i wyjątkowe. Na koniec całego procesu dzieci pięknie opakowały swoje wytwory. W  godzinach popołudniowych w dobrych nastrojach wróciły do szkoły.