VIB i Grupa 3 Przedszkola

Opieka nad młodszym rodzeństwem jest codziennością wielu uczniów Naszej Szkoły. Uczniowie Klasy VIB sprawdzają się w tym zadaniu znakomicie (również poza domem rodzinnym), więc, w czasie pozalekcyjnym, na zaproszenie swoich Wychowawców, zorganizowali zajęcia integracyjne z Grupą 3 Przedszkola. Zadania na każdym etapie miały pokazać młodszym dzieciom, jak dobrze potrafią reagować, naśladować, skupiać uwagę, posługiwać się koordynacją wzrokowo-ruchową oraz jak chętnie angażują się w różne aktywności. Starsi uczniowie udowadniali, że spokojne podejście do młodszych kolegów przynosi efekty w postaci lepszego zrozumienia ich potrzeb oraz właściwych reakcji przy wykonywaniu zadań. Zajęcia podniosły świadomość co do potrzeby rozmowy, dodatkowych wyjaśnień, jak i sprawdzenia czy polecenia są zrozumiałe zarówno dla dzieci starszych jak i młodszych. Zapraszamy Grupy Przedszkolne i Zerówki w przyszłym roku szkolnym.

Do zobaczenia.