Klasy I-III

Szkoła z tradycjami morskimi ma swojego Patrona. Kapitan Żeglugi Wielkiej Karol Olgierd Borchardt to człowiek zasłużony dla edukacji i wychowania morskiego. Coroczny Turniej Szkół Borchardtowskich kultywuje tradycję pamięci o Patronie i jest organizowany przez Muzeum Morskie w Gdansku oraz panią Liliannę Koszałkę ze Szkoły Podstawowej nr 40 w Gdyni. Nasza "Morska Ekipa" złożona z uczniów i uczennic klas I-III - uzbrojona w wiedzę na temat życiorysu Patrona; portów, do których zawijał; jego twórczości; oraz wiadomości na temat flory i fauny Morza Bałtyckiego - wzięła udział w kolejnej edycji Turnieju na Darze Pomorza i po emocjonującej zabawie okazała się drugą wśród Szkół Patrona. Radości z sukcesu dopełniło zwiedzanie wystawy "Jakie zwierzęta pływały na Darze Pomorza", gdzie poznaliśmy mnóstwo ciekawostek z życia jungów na żaglowcu w czasie rejsu. Nowy "morski narybek" Naszej Szkoły popłynie tam za rok.
S.O