Tradycyjnie trzeci i czwarty tydzień września w naszej szkole poświęcony był akcjom "Sprzątanie Świata" oraz "Europejskiemu Tygodniowi Mobilności", którego zwieńczeniem jest Dzień bez Samochodu.

W bieżącym roku szkolnym realizacja treści związanych z wyżej wymienionymi przedsięwzięciami odbyła się podczas zajęć z wychowawcą w terminie 12 – 22 września..

Celem zajęć było ukształtowanie i utrwalenie świadomości ekologicznej związanej z segregowaniem odpadów oraz rozbudzenie odpowiedzialności za środowisko naturalne, a także utrwalenie znajomości zasad ruchu drogowego i zasad udzielania pierwszej pomocy.

Nauczyciele –wychowawcy przypomnieli uczniom genezę i ideę "Sprzątania Świata" i zapoznali uczniów z głównym hasłem tegorocznej akcji "Wszystkie śmieci są nasze".

Uczniowie klas I – III obejrzeli bajkę ekologiczna pt. "Ekologiczny dom", na jej podstawie utrwalili zasady segregacji odpadów. Na zakończenie zajęć słuchając "Ekologicznej piosenki" wykonywali tematyczną kolorowankę.

Uczniowie klas IV-VIII podczas pogadanki próbowali odpowiedzieć na pytanie - Dlaczego śmiecimy? , a na zakończenie wspólnie lub w podziale na grupy rozwiązywali interaktywną krzyżówkę ekologiczną.

Następnie uczniowie w zależności od grupy wiekowej uczestniczyli w zajęciach praktycznych związanych z "Europejskim Tygodniem Mobilności". W tym czasie dzieci i młodzież z Naszej Placówki, mieli okazję uczestniczyć w zajęciach z Pierwszej Pomocy Przedmedycznej (klasy I-III) oraz pokazie podstawowych zasad ruchu drogowego w Miasteczku Ruchu Drogowego (klasy IV-VIII). Spotkania zwiększyły świadomość uczestników na temat alternatywnych środków transportu oraz mobilności.