7 października 2022 Zespół Szkolno- Przedszkolny w Strzebielinie Osiedlu wziął udział w święcie matematyki, obchodzonym na całym świecie.
Organizatorami tego dnia jest Zespół Kart Grabowskiego, natomiast koordynatorami szkolnymi była. p. Patrycja Orłowska i p.. Marlena Nastały.
Z tej okazji, cała społeczność szkolna: uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły, otrzymali (poprzez dziennik elektroniczny ) informację dot. Tego święta wraz z linkiem do egzaminu online: https://www.wmtday.org/pl/app/exam

Kolejną częścią naszych działań była nauka poprzez zabawę i tak: podczas lekcji matematyki wykorzystywano grę planszową „Tabliczka mnożenia w grze”, na długich przerwach i 5. godzinie lekcyjnej młodsi uczniowie z klas 4 i 5 egzaminowali swoich starszych kolegów i osoby dorosłe z tabliczki mnożenia dając tym samym szansę na uzyskanie tytułu i odznaki „Eksperta tabliczki mnożenia”.
Założone cele, tj propagowanie znajomości tabliczki mnożenia oraz przełamywanie niechęci do rozwoju kompetencji rachunkowych zostały zrealizowane a radość z ust dzieci, które wcieliły się w rolę ekspertów odpytujących swoich nauczycieli była nieoceniona.