6 października 2022 r. w Zespole Szkolno -  Przedszkolnym w Strzebielinie Osiedlu odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny, który miał na celu sprawdzenie  stopnia opanowania zasad ortograficznych i posługiwanie się nimi w praktyce , kształtowanie czujności ortograficznej i  nawyku poprawnego pisania.

O godz. 9.00 w sali nr 23 wszystkich uczestników konkursu uroczyście przywitał i życzył powodzenia Pan Dyrektor Adam Młyński.
Następnie uczniowie klas 4-8 przystąpili do pisania dyktanda.
W zabawnym tekście, opowiadającym o sympatycznej rodzince, która pewnego dnia postanowiła posprzątać dom z niepotrzebnych , nieużywanych, starych przedmiotów, a ostatecznie niczego nie wyrzuciła, bo wszystko miało wartość sentymentalną, pojawiały się wyrazy z trudnościami ortograficznymi, a także liczne wyjątki.

Uczniowie pisali w skupieniu, a po oddaniu prac, z niecierpliwością czekali na ogłoszenie wyników. Komisja skrupulatnie sprawdziła dyktanda i przyznała miejsca

W kategorii klas czwartych :

I miejsce Maria Nierzwicka
II miejsce Szymon Mielewczyk
III miejsce Mateusz Kortas

W kategorii klas piątych i szóstych:

I miejsce Klara Kowalewska
II miejsce Maria Karbowiak
III miejsce Wiktor Sirocki

W kategorii klas siódmych i ósmych :

I miejsce Kinga Wasylk
II miejsce Bartosz Graczyk
III miejsce Lena Janca

Pan Dyrektor pogratulował uczniom i wręczył im ciekawe nagrody książkowe oraz dyplomy.