W ramach akcji #szkoła pamięta uczniowie naszej szkoły wraz ze swoimi nauczycielami i wychowawcami przeprowadzili szereg działań.
Wśród nich wymienić można: wykonywanie prac plastycznych, gazetek ściennych, rozmowy poruszające tematykę Dnia zadusznego i odwiedziny na lokalnym cmentarzu i miejscach pamięci

Przy tej okazji okazało się, że patron naszej izby regionalnej – Paweł Szefka (którego grób również odwiedziliśmy) był wujkiem naszych uczniów Dawida i Szymona, którzy chętnie podzielili się z klasą 6a, wiedzą na jego temat.

Mamy nadzieję, że podjęte przez nas kroki uwrażliwią młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bliskich jak i bohaterach związanych z historią danego miejsca, regionu i społeczności.

bo:
"Wspomnienie jest formą spotkania."
KHALIL GIBRAN