14 marca 2023 w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Strzebielinie Osiedlu zespół nauczycieli matematyki w  składzie: Patrycja Orłowska i Marlena Nastały  przygotował szkolne święto matematyki. W tym dniu, nie przez przypadek, jest obchodzony Dzień liczby Pi (marzec 14, ze względu na wartość liczby Pi).

W tym dniu dla klas  4-8 zostały zorganizowane dwie długie przerwy matematyczne. Podczas nich przygotowano stanowiska z łamigłówkami, krzyżówkami matematycznymi, tangramami. Poza tym uczniowie sami mogli odkrywać kolejne cyfry z rozwinięcia dziesiętnego i stworzyć projekt miasta Pi.  Trzydziestu pięciu aktywnych matematycznie uczniów zostało nagrodzonych oceną bardzo dobrą za aktywność z matematyki.  Dodatkową atrakcją była matematyczna fotobudka.

Celem Dnia Liczby Pi było propagowanie nauki matematyki, rozwijanie logicznego myślenia wśród uczniów. Ponadto organizatorzy oczekiwali, aby uczniowie doświadczyli, że matematyka może być przyjemna i zabawna. Celem było również przełamywanie bariery niechęci i stereotypów związanych z przekonaniem, że matematyka jest trudna i nudna. W ocenie zespołu założenia zostały zrealizowane.