Wielkie emocje, wspaniała atmosfera, zacięta rywalizacja - to wszystko towarzyszyło klasom młodszym naszej szkoły podczas Turnieju Borchardtowskiego o puchar przechodni, który odbył się  już w przeddzień obchodów święta patrona szkoły czyli 23 marca 2023 r.

W godzinach popołudniowych wszystkie klasy I-III zebrały się w sali gimnastycznej naszej szkoły, aby powalczyć o zdobycie pucharu. Z klas zostali wyłonieni przedstawiciele, którzy wzięli udział w siedmiu konkurencjach. Nad całością prawidłowego przebiegu rywalizacji czuwało jury w składzie: p. Urszula Meyer, p. Adamina Alabudzinska, p. Justyna Stencel oraz p. Adrian Nowak.

Konkurencje przygotowane przez organizatorki turnieju były ściśle związane z tematyką morską. Zawodnicy musieli więc wykazać się umiejętnością rzucania kotwicą, biegiem w płetwach po skarb, przechodzeniem po kamieniach na drugi brzeg, dryfowaniem po morzu, szorowaniem pokładu, a także umiejętnością wodowania statku. Ostatnią konkurencją było ułożenie puzzli na czas.

Rywalizacja była niezwykle zacięta, wywoływała wiele emocji, szczególnie u uczniów dopingujących swoich przedstawicieli. Były okrzyki, transparenty i kolorowe pompony.

Ostatecznie okazało się, że puchar przechodni i zwycięstwo w Turnieju Borchardtowskim klas młodszych zdobyła klasa II a. Wręczenie nagrody nastąpiło podczas uroczystego apelu z okazji Święta Patrona Szkoły dn.24 marca 2023 r.  Zwycięzcom gratulujemy, a kolejny turniej już za rok!