Dnia 7 czerwca 2023r., uczniowie naszej szkoły wzięli udział w II Gminnym Turnieju Sportowym dla klas 1-3, którego gospodarzem była Szkoła Podstawowa w Rozłazinie. Na starcie stawili się przedstawiciele wszystkich szkół naszej gminy. Głównym celem tego wydarzenia była popularyzacja gier i zabaw wśród najmłodszych uczniów oraz rozwijanie umiejętności sportowych i integracja dzieci społeczności gminnej.
Dwunastu reprezentantów naszej szkoły musiało zmierzyć się z ośmioma konkurencjami, polegającymi na szybkości, zwinności, koordynacji i orientacji. Zmagania były bardzo wyrównane, a o miejscach w poszczególnych zadaniach decydowały niuanse. Od samego początku turnieju swoją wyższość pokazywali gospodarze, i to oni ostatecznie zostali zwycięzcami, z ilością 25pkt. My uplasowaliśmy się na drugim miejscu z 22pkt. Uczniowie z Bożegopola i Łęczyc zdobyli taką samą ilość punktów (18pkt), dlatego między nimi została rozegrana dodatkowa konkurencja. Jak się można było spodziewać walka toczyła się do ostatniej zmiany zawodników, z której zwyciesko wyszła drużyna  z Łęczyc, co dało jej w ostatecznym rozrachunku III miejsce w turnieju.

Wszystkim uczestnikom należą się słowa pochwały za wkład, zaangażowanie i postawę fair-play podczas całego turnieju. Również brawa dla Pani Olgi Dampc, Haliny Chodubskiej oraz Weroniki Wieżel-Bisewskiej, za przygotowanie uczniów do tej imprezy sportowej.